testy aut używanych
Wywiady i relacje » Relacja z finałowej rundy NIGHT POWER 2013 GP w Płocku

Relacja z finałowej rundy NIGHT POWER 2013 GP w Płocku

Kategoria: Wywiady i relacje|Komentarze: 0|Data: 2013-08-26 10:53:07

Ostatnia runda tegorocznego NIGHT POWER Grand Prix zakończona. W Płocku zmierzyło się około 70 zawodników. W całym cyklu na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Już wiemy kto jest najlepszy. Zwycięzcą całego cyklu został ponownie Michał Pyrka.

24 sierpnia na ulicy Wyszogrodzkiej odbyło się wielkie ściganie. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać najszybsze auta w Polsce walczące o cenne nagrody. Mogliśmy zobaczyć w akcji m.in. Corvette Z06, Lamborghini Gallardo czy Nissana GT-R. Jeden z najciekawszych przejazdów zaliczyły dwa najmocniejsze w Polsce, ponad sześćsetkonne Volkswageny Golfy II. W pojedynku tym wygrał Łukasz Lamik wykręcając najlepszy czas całego cyklu NIGHT POWER 2013 GP – 7.110s na 1/8 mili.

W tym sezonie był to już ostatni wyścig NIGHT POWER. W Płocku nagrodzono także zwycięzców całego Grand Prix. Na trzecim miejscu na pudle znalazł się Piotr Sawczenko jeżdżący Hondą Civic, na drugim Piotr Malczewski z Chevrolet Corvette Z06. Zwyciężył Michał Pyrka jeżdżący Hondą CRX, który już po raz drugi zajął pierwsze miejsce w tym cyklu. Główną nagrodą zawodów był czek na 10 tysięcy ufundowany przez firmę Racing Logistics.

NIGHT POWER to nie tylko wyścigi równoległe, ale także mnóstwo innych automobilowych atrakcji. Tym razem trasą między poszczególnymi klasami zawładnęli motocykliści. Można było podziwiać akrobacje grupy Wheelieholix oraz najmłodszego stuntera w Polsce – Piotrusia. Dodatkowo strefa car audio, pokazy ratownictwa medycznego, wyścigi w jedzeniu parówek, pokazy oklejania aut, Tęczowy Power - czyli strefa przygotowana specjalnie dla dzieci, symulator dachowania oraz bardzo bogaty program artystyczny to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników imprezy w miasteczku wyścigów.

Organizatorzy, firma Racing Logistics obiecują, że na pewno spotkamy się podczas legalnych, ulicznych, nocnych wyścigów samochodowych w sezonie 2014.