facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Aktualności » Wiadomości » Zdalnie sterowane Hiluxy na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Londynie

Zdalnie sterowane Hiluxy na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Londynie

Kategoria: Wiadomości|Komentarze: 0|Data: 2017-08-20 10:11:31

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce już za nami, jednak wciąż trwają Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych. W obu imprezach partnerem odpowiedzialnym za mobilność zawodników i organizatorów jest Toyota, która dostarczyła m.in. napędzaną wodorem Toyotę Mirai oraz hybrydy. Ciekawostką zawodów są pojazdy służące do transportu przyrządów do rzutów, takich jak oszczepy, młoty i dyski. Pracę tę wykonują elektryczne Hiluxy o masie 24 kg.

Zdalnie sterowane Hiluxy to pomysłowy sposób na sprawne poruszanie się po płycie stadionu. Ich zadaniem jest dostarczanie rzuconych obiektów – oszczepów, młotów i dysków, z powrotem do zawodników. Przyrządy lekkoatletyczne są przytwierdzane do dachów samochodzików specjalnymi uchwytami i pędzą do sportowców z prędkością 38 km/h. Każdy z pojazdów, oklejony w oficjalnych barwach mistrzostw, waży 24 kg i jest napędzany silnikiem elektrycznym 2600 W. Ładowanie akumulatorów trwa godzinę.

Zbudowane w Szwajcarii małe Hiluxy odwzorowują oryginalne pojazdy w skali 1:4,44 i są niemal tak twarde jak pierwowzory. Mogą przewieźć ładunek do 10 km, czyli 1 młot, 3 dyski lub 3 oszczepy. Zbudował je Christian Riedel, były atleta startujący w wielu dyscyplinach, m.in. w biegach na 1500 m i 5000 m, biegach z przeszkodami na 3000 m oraz półmaratonach. Samochody zostały skonstruowane na Mistrzostwa Europy w Zurychu w 2014 roku, a po mistrzostwach w Londynie będą służyły na większych zawodach lekkoatletycznych w Szwajcarii. Kieruje nimi Christian, a także lekkoatleci amatorzy.


www.swiataut.net/mototarget.pl          zdjęcia: Toyota

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze