facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Aktualności » Wiadomości » Ford KA+ Active

Ford KA+ Active

Kategoria: Wiadomości|Komentarze: 0|Data: 2018-02-06 15:17:58

Ford zaprezentował dzisiaj nowy model KA+ - po raz pierwszy oferowany również w wersji crossover KA+ Active, zapewniającej więcej komfortu i wygody, więcej systemów wspomagających kierowcę, niż oferuje jego poprzednik, a także wyróżniający się stylistyką wnętrza i nadwozia.

Dysponujące miejscem dla pięciu osób i ich bagażu, nowe modele KA+ i KA+ Active są dostępne z wieloma zawansowanymi systemami i rozwiązaniami technicznymi , w tym z systemem komunikacji i rozrywki Ford SYNC 3, z wycieraczkami z czujnikiem deszczu, czy z automatycznymi reflektorami.

Nowe modele KA+ i KA+ Active po raz pierwszy oferują również wybór silników benzynowych i wysokoprężnych, w tym nowy, udoskonalony i oszczędny trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra z Ti-VCT (z regulacją faz rozrządu dwoma niezależnie pracującymi wałkami), oferujący moc 70 KM lub 85 KM oraz silnik wysokoprężny TDCi o mocy 95 KM, zaprojektowany z myślą o kierowcach oczekujących szczególnie niskiego zużycia paliwa.

Nowy KA+ Active dodatkowo wzmacnia ofertę kompaktowego pięciodrzwiowego modelu Forda wyrazistą stylizacją nadwozia, podwyższonym zawieszeniem, unikalnym wyglądem podwozia, a także charakterystyczną konstrukcją przedniego wlotu powietrza, wyróżniającymi się elementami wykończeniami wnętrza i bogatym wyposażeniem standardowym.

Nowy KA+ dostępny w wersjach Trend i Trend Plus, uzupełniany nową wersją Active, wyróżnia się wysoko umieszczonym trapezoidalnym wlotem powietrza i dużymi, odchylonymi do tyłu reflektorami, zgodnie z najnowszym stylem projektowania firmy Ford.

Wnętrze KA+ otrzymało ziarniste wykończenie deski rozdzielczej i wytrzymałe materiały wykończeniowe w stylowej kolorystyce ciemnego węgla drzewnego. Charakterystyczne chromowane akcenty zastosowano w miejscach regularnie dotykanych przez klientów oraz w obszarach szczególnie widocznych, jak klamki drzwi, elementy sterowania na konsoli środkowej, czy kratki wentylacyjne. 

Wszystkie wersje modelowe KA+ i KA+ Active oferują bogate wyposażenie standardowe, w tym elektryczne sterowanie przednich szyb i lusterek zewnętrznych, zamek centralny sterowany pilotem, asystent ruszania pod górę, ogranicznik prędkości oraz system Ford EasyFuel. Silnik zaczyna pracę po naciśnięciu przycisku rozruchu, a w odpowiedzi na życzenia klientów, przestrzeń bagażowa jest łatwiej dostępna dzięki przełącznikowi zamontowanemu na drzwiach bagażnika ułatwiającemu jego otwieranie, niezależnie od wygodnej dźwigni otwierania bagażnika dostępnej z fotela kierowcy.

Sześć poduszek powietrznych, elektroniczny system kontroli stabilności i system monitorowania ciśnienia w oponach chronią pasażerów, a dostępne rozwiązanie Ford MyKey pozwala właścicielowi ustawić maksymalną prędkość i limit głośności systemu audio, a także zapewnić, że funkcje bezpieczeństwa nie zostaną wyłączone, gdy Fordem KA+ będzie jeździł młody i niedoświadczony kierowca.

Przestronne wnętrze pozwala pasażerowi o wzroście 2 metrów wygodnie usiąść za kierowcą o podobnym wzroście. Praktyczną wartość samochodu podnoszą tylne siedzenia rozkładane w proporcji 60/40, ułatwiając przewóz większych przedmiotów. 

Nowe KA+ i KA+ Active po raz pierwszy oferują klientom moc do wyboru, z dostępnymi oszczędnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, spełniającymi najnowsze, rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6, wspomaganymi przez dostępny w standardzie system Auto Start-Stop.

Całkowicie nowy, 1,2-litrowy, trzycylindrowy benzynowy silnik Ti-VCT łączy podstawową architekturę z 1,5-litrowym silnikiem EcoBoost o mocy 200 KM napędzającym całkowicie nowy model Ford Fiesta ST, który zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym roku. Według szacunków emisja CO2 nowego silnika będzie wynosiła 114 g/km.


www.swiataut.net         zdjęcia: Ford

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze