facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Dacia » Dacia Lodgy tak tania, że sama Dacia się nie chwali

Dacia Lodgy tak tania, że sama Dacia się nie chwali

Kategoria: Dacia|Komentarze: 0|Data: 2017-05-26 23:50:13

Lodgy aktualnie nie sprzedaje się najlepiej, w świat poszły nawet plotki o zaprzestaniu jej produkcji, bo wyniki mają spadać, a auto jako van dostaje ostro po łapach od będących na fali mody crossoverów. Prawda jest jednak taka, że młoda, liczna rodzina crossovera to może dosłownie zmieścić w bagażniku Lodgy, a jeszcze zostanie miejsce na wózek i przenośną lodówkę. My te auto od początku bardzo lubimy i polecamy. A polecać jest teraz szczególnie co, bo auto -prócz otrzymania nowego bazowego silnika (mocniejszego)- dostało face lifting i chyba nawet jeszcze nieco niższe ceny, niż przedtem. 

 
I tak bardzo ładna w środku wersja Laureate z nowym silnikiem 1.6 100 KM w wersji 5 osobowej kosztuje 47 tysięcy zotych, a w 7 osobowej 49 tysięcy złotych. Silnik dostajemy adekwatnie mocny (100KM), wnętrze dwukolorowe z ozdobnikami, 7 miejsc (trzeci rząd foteli oferuje tyle miejsca, że auta typu Zafira zostają daleko z tyłu, bardziej przypomina to Alhambrę) i kompletne wyposażenie. W zasadzie dokupujemy MediaNav za 900 złotych i jesteśmy w domu. 
 
Ciekawie wychodzi też "uterenowiona" wersja Outdoor, która ma zbliżyć Lodgy do wymogów obecnej mody i robi to już za 52 tysiące złotych. Tańsze wersje Access i Open też są warte polecenia, choć uważamy, że Laureate z seryjną klimatyzacją, zamykanym górnym schowkiem i wszystkimi ozdobnikami opłaca się najlepiej. 
 
"Lodzia" być może faktycznie przyszła na świat za późno, już po szczycie mody na vany, ale wciąż warto ją brać pod uwagę. Jest tak przemyślane pod kątem młodych rodzin, że wybaczyć jej można nawet nie najlepsze wyniki w Euro NCAP. Lodgy to bardzo dobre auto dla kogoś szukającego auta przyjaznego, przestronnego, taniego, o fajnej kolorystyce wnętrza i komfortowego. 
 
 
 

Tekst: MD   Fot. Dacia

 

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze