facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Ford » Nowy Ford EcoSport

Nowy Ford EcoSport

Kategoria: Ford|Komentarze: 0|Data: 2017-12-11 07:51:05

Najnowszy kompaktowy model sportowo-rekreacyjny Ford EcoSport charakteryzuje się nie tylko bardziej stylową linią nadwozia i bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i użytkowymi, ale jest także pojazdem dużo wszechstronniejszym, dysponującym lepszymi własnościami jezdnymi.

Nowe wcielenie Forda EcoSport po raz pierwszy otrzymuje inteligentny napęd na wszystkie koła, zapewniający lepsze własności trakcyjne i większe możliwości radzenia sobie w terenie. Źródłem napędu jest nowoczesny silnik diesla EcoBlue o pojemności 1,5 litra, dysponujący mocą 125 KM.

Od połowy 2018 roku nowy Ford EcoSport będzie miał jeszcze więcej do zaoferowania pod względem komfortu i zachowania optymalnych możliwości prowadzenia, gdyż model będzie dostępny z inteligentnym napędem na wszystkie koła (Intelligent AWD). Rozwiązanie to będzie oferowane wraz z wysokoprężnym silnikiem Ford EcoBlue o pojemności 1,5 litra oraz 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów. W tej wersji Ford EcoSport będzie dysponował mocą 125 KM i maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm, zaś spodziewane zużycie paliwa wyniesie 4,8 l/100 km przy emisji 125 g/km CO2 na poziomie 125 g/km.

Ofertę silników uzupełniają także dwie jednostki benzynowe o pojemności 1,0 litra, z wielokrotnie nagradzanej serii EcoBoost, dostępne w wersjach o mocy 140 KM i 125 KM, legitymujące się zużyciem paliwa na poziomie 5,2 l/100 km i emitujące CO2 w granicach 119 g/km. Od połowy 2018 roku, model ze 100-konnym silnikiem EcoBoost 1.0 będzie dostępny z 6-stopniową ręczną skrzynią biegów.

Natomiast od samego początku model z 1,0-litrowym silnikiem EcoBoost o mocy 125 KM może być wyposażony w sześciobiegową przekładnię automatyczną, z wygodnym wybieraniem przełożeń za pomocą łopatek na kolumnie kierownicy. W tej wersji Ford EcoSport ma spalać 5,8 litrów paliwa na 100 km, przy emisji CO2 wynoszącej 134 g/km.

17- lub 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów świetnie podkreślają sylwetkę w sposób wyrażający solidność i sportowy charakter, Obręcze są oferowane w kilku wersjach lśniącego lub matowego wykończenia, w tym: Magnetic Low Gloss, Shadow Silver, Flash Grey oraz High Gloss Black. Nabywcy nadal mogą wybrać również opcję z kołem zapasowym zamontowanym w charakterystyczny sposób, na drzwiach tyłu nadwozia.

Wnętrze Forda EcoSport charakteryzuje się teraz bardziej wyrafinowanym wykończeniem, szerszym zastosowaniem miękkich w dotyku materiałów oraz przełącznikami, które są łatwiejsze w użyciu. Nowa centralna konsola ma kształt uwzględniający wymogi ergonomii, przełączniki z mniejszą liczbą przycisków są bardziej przyjazne w użyciu. Nowy kształt foteli zapewnia wyższy komfort osobom podróżujących z przodu i z tyłu. Pokrycia z elementami skóry dodają wrażenia luksusu. Pasażerowie mogą także dostosować klimat wnętrza do swojego nastroju, odpowiednio regulując oświetlenie wnętrza i wybierając w danej chwili jedną z siedmiu dostępnych barw światła.

We wnętrzu znajduje się sporo pomysłowych schowków i kieszeni. Jednym z ciekawych pomysłów jest podłoga przestrzeni bagażowej, którą można podnieść, aby uzyskać sporej wielkości schowek ukryty przed oczami niepowołanych, bądź też obniżyć, aby pojemność bagażnika powiększyć do 334 litrów. W konstrukcji podłogi bagażnika zastosowano specjalną strukturę „plastra miodu”, dzięki której użyty materiał jest bardziej wytrzymały niż profil stalowy o tej samej wadze, i dzięki której podłoga wytrzymuje obciążenie ponad 300 kg. Nowy wzór centralnej konsoli obejmuje także wbudowany, składany i przesuwany podłokietnik po stronie pasażera, wraz ze schowkiem, który może służyć jako miejsce na tablet lub przekąski. Aby uzyskać więcej przestrzeni, odtwarzacz CD został przeniesiony na nowe miejsce, nad zamykanym schowkiem w desce rozdzielczej.

Gama dostępnych wersji wyposażeniowych modelu EcoSport po raz pierwszy wzbogaci się o nową, usportowioną wersję EcoSport ST-Line, która dołączy do modeli Edge ST-Line, Fiesta ST-Line, Focus ST-Line, Kuga ST-Line, Mondeo ST-Line oraz S-MAX ST-Line. Cechą wspólna wszystkich tych samochodów jest śmiała stylistyka i sportowe własności jezdne, uzyskane między innymi dzięki wysokiej mocy ekonomicznych silników benzynowych EcoBoost i wysokoprężnych TDCi.


www.swiataut.net          zdjęcia: Ford

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze