facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Jeep » Jeep Renegade 2018

Jeep Renegade 2018

Kategoria: Jeep|Komentarze: 0|Data: 2018-01-15 08:34:35

Ruszyło zbieranie zamówień na Jeepa Renegade'a 2018. Nowy model roku prezentuje ulepszony system multimedialny, dodatkowe funkcje oraz szerszy wachlarz nowych opcji indywidualizacji, dzięki którym najsprawniejszy SUV w swojej kategorii jest jeszcze atrakcyjniejszy.

Już od samego wprowadzenia na rynek w 2014 roku, Renegade wyróżniał się swoją wszechstronną funkcjonalnością oraz przyjazną dla użytkownika obsługą. Udoskonalenia wprowadzone do wersji 2018 stawiają Renegade'a jeszcze wyżej w rankingu aut tej kategorii. Nowy tunel środkowy ma wbudowany uchwyt na smartfon, nowy uchwyt na kubek oraz dodatkowe schowki na drobne przedmioty, w tym kieszeń na iPada Mini lub inne małe akcesoria. Również poprawiony został komfort i wygoda pasażera, dzięki zmianie pozycji dodatkowego portu USB (teraz umieszczony jest z tylu środkowego podłokietnika, by ułatwić dostęp do niego pasażerom siedzącym z tyłu). Udogodnienie to oferowane jest w standardzie już od poziomu wyposażenia Longitude. Wszystkie te pomysłowe rozwiązania zapewniają ponad 1,2 l dodatkowego miejsca na rzeczy. Wreszcie, udoskonalony został projekt klamki pokrywy bagażnika, aby ułatwić korzystanie z niej.

Wśród udoskonalonych elementów wyposażenia znajduje się nowy system multimedialny Uconnect, który dostępny jest do wyboru z 5, 7 lub 8,4-calowym ekranem - ten ostatni jest jednym z największych w tym segmencie.

Zarówno 7, jak i 8,4-calowy system Uconnect NAV może teraz pochwalić się wysoką rozdzielczością, kolorowym ekranem, który wyraźnie ułatwia obsługę interfejsu przez użytkownika, oferując nawigowanie typu „pinch", możliwość powiększania oraz zindywidualizowania paska menu metodą „Drag and Drop".

Funkcje nowego systemu Uconnect obejmują również zestaw głośnomówiący, nawigację oraz odczytywanie wiadomości sms, co zapewnia bezpieczną, komfortową codzienną jazdę, zawsze w stałym kontakcie ze światem. Wbudowane opcje umożliwiają kierowcy i pasażerom dostęp do internetowych stacji radiowych przez Bluetooth lub podłączenie kompatybilnego urządzenia do wejścia USB lub portu AUX.

Dzięki bogatemu wachlarzowi opcji, klienci mają teraz jeszcze więcej możliwości zindywidualizowania swojego Renegade'a i idealnego dopasowania samochodu do własnych potrzeb i wymagań związanych ze stylem życia. Nowa tapicerka oraz wykończenia Polar Plunge dostępne są teraz w wersji Longitude i Limited, a tapicerka Ski Grey z mocno kontrastującymi z czarną skórą przeszyciami Ski Grey w wersji wyposażenia Limited. Zmieniony został projekt obramowania radia, nadmuchów klimatyzacji, środkowego tunelu oraz głośników, co nadało wnętrzu samochodu nowoczesnego i wyszukanego stylu.
Renegade 2018 dostępny jest w czterech różnych poziomach wyposażenia - Sport, Longitude, Limited i Trailhawk - jak również w specjalnej edycji Night Eagle II, pozwalając dobrać żądaną specyfikację i stylistykę samochodu łatwiej, niż kiedykolwiek.

Możliwości indywidualizowania i dopasowania auta do własnych potrzeb nie kończą się jednak na tym. Klienci mogą również wybrać spośród 10 różnych kombinacji układów przeniesienia napędu, zestawionych z dwoma rodzajami napędu - na przód lub 4x4. Gama silników benzynowych obejmuje 1,6-litrowy E-Torq o mocy 110 KM z pięciostopniową, manualną skrzynią biegów, 1,4-litrowy silnik MultiAir2 Turbo o mocy 140 KM z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów lub z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów DDCT oraz 1,4-litrowy silnik MultiAir2 o mocy 170 KM zestawiony z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Dopełnienie tej oferty stanowi gama turbo diesel obejmująca 1,6-litrowy silnik MultiJet II 120 KM z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów lub z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów DDCT oraz 2,0-litrowy silnik MultiJet II o mocy 120 KM (z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów), 140 KM (z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów lub automatyczną, dziewięciostopniową skrzynią biegów) lub 170 KM (zestawiony z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów).
2,4-litrowy silnik benzynowy Tigershark, wykorzystujący technologię MultiAir2 i oferujący moc 184 KM dostępny jest w gamie Renegade'a sprzedawanej na rynkach pozaeuropejskich (w Rosji, Afryce i na Bliskim Wschodzie) w zestawieniu z dziewięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów.


www.swiataut.net       zdjęcia: Jeep

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze