facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Porsche » Panamera Sport Turismo i 911 GT3 po raz pierwszy w Polsce

Panamera Sport Turismo i 911 GT3 po raz pierwszy w Polsce

Kategoria: Porsche|Komentarze: 0|Data: 2017-04-07 12:22:26

Świat obejrzał je miesiąc wcześniej w Genewie, polscy miłośnicy motoryzacji po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy nowe modele Porsche na targach w Poznaniu. Panamera Sport Turismo i wyścigowe Porsche 911 GT3 miały swoją krajową premierę podczas Poznań Motor Show 2017.

Oficjalnej prezentacji dokonał Jacek Grzybek, dyrektor marki Porsche w Polsce. – Budujemy wspaniałe samochody, które stają się przedmiotami pożądania. Właśnie dlatego nasza marka jest silniejsza niż kiedykolwiek, a w ubiegłym roku dostarczyliśmy polskim klientom 1116 samochodów, o 30% więcej, niż wynosił poprzedni rekord – mówił o nowych modelach, nawiązując do rekordowych wyników sprzedaży Porsche zarówno na świecie, jak i nad Wisłą.

Panamera Sport Turismo

Ta nowa wersja nadwoziowa, zbudowana w oparciu o odnoszącą liczne sukcesy sportową limuzynę, stanowi kolejny mocny akcent w segmencie aut luksusowych – w czym również zasługa jej niepowtarzalnej stylizacji. Jednocześnie Sport Turismo z silnikami o mocy do 404 kW/550 KM jest najbardziej wszechstronnym samochodem w klasie. Duży otwór bagażowy, niska krawędź załadunku, zwiększona objętość bagażnika i koncepcja foteli 4+1 sprawiają, że nowy model Panamera oferuje doskonałą kombinację przydatności na co dzień i maksymalnej elastyczności.

911 GT3

W nowej generacji radykalnej „911” połączenie między codzienną jazdą i torem wyścigowym staje się jeszcze bardziej intensywne. Jej sercem jest 4-litrowy wolnossący silnik typu bokser. Ekstremalnie wysokoobrotowa jednostka o mocy 368 kW (500 KM) praktycznie nie różni się od tej stosowanej w rasowym samochodzie wyścigowym 911 GT3 Cup. Przeprojektowane podwozie ze skrętną tylną osią i systematyczna redukcja masy zostały zestrojone specjalnie, by moc silnika zamienić na wyśmienitą dynamikę jazdy. Opracowana na tym samym torze i produkowana na tej samej linii produkcyjnej, co modele wyścigowe, już po raz kolejny sportowa technologia Porsche trafia do cywilnego auta sportowego. – To pokazuje, że motorsport jest synonimem naszej marki. Transfer technologii ze sportów motorowych do samochodów używanych na co dzień zawsze był motorem napędu naszego rozwoju i sukcesów – zapewnił Grzybek.

Co jeszcze na stoisku Porsche

Dla odwiedzających Poznań Motor Show, Porsche przygotowało kilka stref prezentujących zróżnicowane podejście do wartości utożsamianych przez każdy samochód Porsche – mocy, prędkości, jakości i emocji. Obok premierowego Porsche Panamera Sport Turismo znajdzie się Porsche Panamera 4 E-Hybrid prezentujące kierunek, w którym zmierza marka po nieustającym odnoszeniu sukcesów w motorsporcie dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej. W strefie poświęconej transferowi technologii obok premierowego wyścigowego Porsche 911 GT3 Cup znajdzie się topowa wersja seryjna Porsche 911: Turbo S. W części stoiska otwartej dla publiczności zobaczyć można będzie takie samochody Porsche jak: 718 Cayman, 718 Boxster, 911 Targa 4S, 911 Carrera 4 GTS, Panamera Turbo, Macan Turbo, Macan czy Cayenne GTS. Tequipment Corner będzie można z kolei zobaczyć zastosowanie użytecznych akcesoriów do samochodów Porsche na przykładzie Cayenne S.

Wszystkie te modele można oglądać na Poznań Motor Show do 9 kwietnia do godz. 18.


www.swiataut.net/mototarget.pl       zdjęcia: Porsche

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze