facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Seat » Najmocniejszy Seat – Leon Cupra R

Najmocniejszy Seat – Leon Cupra R

Kategoria: Seat|Komentarze: 0|Data: 2017-12-28 11:04:25

Ryk silnika przebija spokojny poranek. W dół krętej drogi, która została zamknięta dla ruchu drogowego, nowym Leonem CUPRA R mknie kierowca wyścigowy Jordi Gené. Najmocniejszy seryjnie produkowany model SEAT-a rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. Jakie to uczucie po raz pierwszy wsiąść za jego kierownicę i w pełni odkryć jego sportowy charakter?
- Zwinność, dynamika i bezpieczeństwo - tak swoje pierwsze odczucia opisuje Gené, kierowca SEAT-a i ambasador marki. Zanim uruchomi samochód, aby jeszcze bardziej zwiększyć wrażenia z jazdy, włącza sportowe ustawienie systemu CUPRA w SEAT Drive Profile. Dlaczego? - Zapewnia on szybszą reakcję silnika, który osiąga od 800 do 1000 obrotów na minutę i nadaje większej sztywności układowi kierowniczemu - wyjaśnia Gené.

SEAT Leon CUPRA R z silnikiem o mocy 310 KM w wersji manualnej, jest najmocniejszym modelem seryjnie produkowanym przez markę – podbija osiągi swojego poprzednika CUPRY 300 KM i stanowi kolejny milowy krok na drodze rozwoju tego modelu. Od premiery w 2000 roku, hiszpański producent nie tylko zwiększa moc swoich flagowych modeli, ale także projektuje je z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i Connectivity.

Jordi Gené spośród licznych zalet modelu podkreśla możliwość utrzymania pełnej prędkości na zakręcie oraz doskonałą kontrolę trakcji - to wszystko dzięki hydraulicznej blokadzie mechanizmu różnicowego przedniej osi. System optymalnie rozkłada moc na przednie koła i polepsza prowadzenie auta podczas szybkiej jazdy w zakrętach. SEAT Leon CUPRA R wyróżnia się także aerodynamicznym pakietem z elementami z włókna węglowego  na nadwoziu i nowymi spojlerami. Siła docisku auta została zwiększona o 12,5%, co jak podkreśla Gené poprawia efektywność, dynamikę oraz poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy.

- To wyjątkowy samochód, zarówno pod względem osiągów, jak i designu - dodaje Gené. Z możliwości Leona CUPRA R na co dzień będzie mogła korzystać jednak zaledwie garstka szczęśliwców - dokładnie 799 osób. Model wyróżni się 19-calowymi kołami, licznymi miedzianymi wstawkami, obejmującymi m.in. lusterka wsteczne czy kierownicą obszytą Alcantarą. CUPRA R pojawi się w trzech kolorach: Midnight Black, Pyrenees Grey i w limitowanym Matte Grey. Podkreśleniem ekskluzywnej edycji tego wyjątkowego SEAT-a będzie grawerowany laserowo numer modelu.


www.swiataut.net      zdjęcia: Seat

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze