facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
DS » PSA na zakupach, czyli Francuzi przejmują Opla

PSA na zakupach, czyli Francuzi przejmują Opla

Kategoria: DS|Komentarze: 0|Data: 2017-03-10 17:41:00

Sensacja transferowa już pewna. Niemiecki zawodnik przechodzi do gry w lidze francuskiej. Mowa oczywiście o przejęciu Opla przez grupę PSA. General Motors pozbywa się swoich aktywów, które są dla niego od dłuższego czasu finansowo problematyczne. PSA widzi w tym z kolei szansę na powiększenie swojego potencjału. 

 
Francuska motoryzacja od dziś wygląda tak 
 
Koncern PSA cieszy się stabilną sytuacją finansową i stać go na tego rodzaju zakupy. A warto wiedzieć, że jednostkowy koszt zakupu Opla i Vauxhalla to dopiero początek, gdyż francusko-niemiecka synergia potrwa długie lata i będzie kosztowna. PSA widzi w tym jednak szansę stanie się wyraźnie większym graczem na globalnym rynku. W długiej perspektywie może się to okazać dobrym pomysłem. Powstaną wspólne platformy, rozwiązania technologiczne, większa będzie ekonomiczna siła przebicia takiego koncernu choćby w negocjacjach z kooperantami.
 
Kwota transakcji to 2.2 miliarda euro. Transakcja będzie z czasem zapewne odczuwalna również w Polsce, gdzie Opel ma dwie fabryki. Nie musi to być jednak na minus. Moce przerobowe fabryk Opla mają spory zapas, a zbyt duże zatrudnienie jest problemem głównie jego niemieckich zakładów. Jeśli PSA rozegra to mądrze, być może nasze fabryki będą miały niedługo więcej pracy.
 
 

Tekst: MD    Fot. Redakcja     

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze