facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Audi » Nowe Audi A7 Sportback

Nowe Audi A7 Sportback

Kategoria: Audi|Komentarze: 0|Data: 2018-02-15 11:13:55

Audi A7 Sportback drugiej generacji, to esencja nowego języka stylistycznego Audi i przeniesienie założeń stylistyki pojazdów studyjnych serii prologue do produkcji seryjnej. Czterodrzwiowe coupé jest wypełnione innowacyjnymi rozwiązaniami z dziedzin współpracy w sieci i cyfryzacji, sportowych wrażeń czerpanych z jego prowadzenia oraz uniwersalnej koncepcji przestrzeni.

Proporcje nowego Audi A7 Sportback to optymalna baza dla tworzenia nowego języka stylistycznego w klasie luksusowych limuzyn. Również wnętrze pojazdu przejęło stawiający na redukcję jako środek stylistyczny język formalny pojazdów studyjnych prologue. Stylistyka emanuje w równym stopniu sportowym duchem, co progresywnością.

Modelem A7 Sportback, Audi udowadnia swą wiodącą rolę w świecie techniki i stylistyki oświetlenia. Reflektory tego samochodu dostępne są w trzech wersjach – diodowej, diodowej HD matrix i diodowej HD Matrix ze światłem laserowym Audi.

Wnętrze nowego Audi A7 Sportback fascynuje swą futurystyczną atmosferą luksusowego apartamentu. Powtarzającą się tu myślą stylistyczną jest redukcja. Język formalny łączy napięte powierzchnie z wyraźnymi krawędziami. Wszystkie motywy stylistyczne są ze sobą logicznie połączone. Kierowca i pasażer na przednim fotelu mają do dyspozycji dużo przestrzeni, w której architektura w niezauważalny sposób zlewa się z powierzchnią użytkownika. Dzięki zorientowaniu w stronę kierowcy i trójwymiarowej strukturze, deska rozdzielcza sprawia wrażenie lekkiej, smukłej i sportowej. Ekran górnego wyświetlacza MMI touch response jest wkomponowany w architekturę czarnego panelu w ten sposób, że gdy jest wyłączony, staje się niewidoczny. Obejmuje go duża, aluminiowa klamra, której prawy kraniec sięga drzwi pasażera.

Dzięki swemu kompleksowemu skomunikowaniu, Audi A7 pod względem komfortu, bezpieczeństwa i możliwości indywidualizacji, jest doskonale przygotowane do odbywania długich podróży. W pełni cyfrowy system obsługi, bogata oferta w zakresie connectivity i nawet 39 systemów wsparcia kierowcy, to zaproszenie do personalizacji pojazdu, czyniącej podróż jeszcze przyjemniejszą.

Na początku sprzedaży w Europie, A7 Sportback dostępne będzie z mocnymi silnikami sześciocylindrowymi – jednym 3.0 TFSI i jednym 3.0 TDI. Nowo zaprojektowana, turbodoładowana jednostka benzynowa generuje moc 250 kW (340 KM) i w szerokim przedziale od 1370 do 4500 obr./min. udostępnia moment obrotowy rzędu 500 Nm. Dzięki niemu, duże coupé przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. W cyklu NEDC, Audi A7 Sportback 55 TFSI zużywa tylko 6,8 litra paliwa na 100 km (154 g CO2 na km).


www.swiataut.net       zdjęcia: Audi

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze