facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Mitsubishi » Pełna gama Mitsubishi Eclipse Cross już w salonach

Pełna gama Mitsubishi Eclipse Cross już w salonach

Kategoria: Mitsubishi|Komentarze: 0|Data: 2018-02-26 09:39:22

W polskich salonach Mitsubishi Motors jest już dostępna pełna gama wersji zupełnie nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross.

Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross, którego bezpośrednimi konkurentami będą modele Volkswagen Tiguan, Mazda CX5 i Volvo XC40, wyróżnia się sportową sylwetką SUV-a coupe, znakomitymi osiągami i wyjątkową precyzją prowadzenia dzięki sztywnemu, choć komfortowemu zawieszeniu i najnowszej generacji znanego z Mitsubishi Lancera Evolution układu kontroli napędu na 4 koła - Super-All Wheel Control. Do napędu posłuży zupełnie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z podwójnym systemem wtryskowym o pojemności 1.5 litra i mocy 163 KM współpracujący z 8-biegową automatyczną przekładnią CVT i 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

Eclipse Cross to pierwszy w historii Mitsubishi Motors SUV typu coupe o sportowym charakterze, podkreślonym przez linię nadwozia. Łączy zalety auta idealnego do użytku w mieście z wysokim, praktycznym i nielękającym się żadnego podłoża modelem uterenowionym i usportowionym autem czerpiącym pełnymi garściami z obfitego dziedzictwa Mitsubishi związanego z motorsportem.

Kabina nowego modelu Mitsubishi jest świetnie wyciszona dzięki wygłuszeniu komory silnika, izolacji funkcjonalnej elementów zawieszenia od karoserii oraz sięgnięciu po rozwiązania nadwoziowe o cechach wspierających wyciszenie – jak np. specyficzna konstrukcja obramowania szyb. Kokpit Mitsubishi Eclipse Cross jest wyszukany i starannie przemyślany – zastosowano tu podział funkcjonalny na górną, informacyjną część oraz dolną, wykonawczą. Kierowcę umieszczono zatem w środowisku, które wspiera go swą intuicyjnością. Tu wszystko jest od pierwszego rzutu oka jasne i zrozumiałe, każdy element funkcjonalny jest dokładnie tam, gdzie się go odruchowo szuka – i działa on dokładnie tak, jak podpowiada intuicja.

Do napędu nowego Mitsubishi Eclipse Cross służy ultranowoczesny benzynowy turbodoładowany silnik z podwójnym systemem wtryskowym 4B40 z rodziny silników 4B1, do której należały jednostki wykorzystywane w modelu Lancer Evolution. To zupełnie nowa jednostka o pojemności 1,5 l. i mocy 163 KM. Ten silnik, który imponuje szybkością reakcji na ruchy pedału gazu oraz elastycznością, dostępny jest w połączeniu z nowym wcieleniem automatycznej, bezstopniowej przekładni CVT o predefiniowanych 8 przełożeniach wirtualnych dla trybu jazdy sport oraz zmodernizowaną, manualną, 6-stopniową skrzynią biegów.

Nowy silnik benzynowy w Eclipse Cross może być połączony z napędem tylko na oś przednią lub na obie osie. Napęd może być przenoszony w trzech trybach wybieranych przez kierowcę – są to Auto, Gravel („szuter”) oraz Snow („śnieg”).

W polskiej ofercie Mitsubishi Eclipse Cross znajdziemy 5 pakietów wyposażenia – Inform, Invite Plus, Intense, Intense Plus i Instyle a klienci mają do wyboru zarówno napęd na dwie, jak i jedną oś a także manualną i automatyczną skrzynię biegów. Nowe Mitsubishi Eclipse Cross jest w Polsce dostępne w 8 konfiguracjach, 5 wersjach wyposażenia i 7 kolorach nadwozia a ceny tego modelu startują od 93 990 zł.


www.swiataut.net        zdjęcia: Mitsubishi

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze