facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Mitsubishi » Światowa premiera Mitsubishi ASX 2020 w Genewie.

Światowa premiera Mitsubishi ASX 2020 w Genewie.

Kategoria: Mitsubishi|Komentarze: 0|Data: 2019-02-14 09:04:19

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę modelu ASX MY 2020 (kompaktowego SUV-a, na niektórych rynkach oferowanego pod nazwami RVR lub Outlander Sport) w czasie 89. edycji Geneva International Motor Show, która odbędzie się w dniach 5-17 marca 2019.

W 2009 roku firma MMC wprowadziła na rynek model ASX. Do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy w 90 krajach na świecie. Największe rynki to Ameryka Północna, Europa, Australia i Chiny. ASX jest trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi i stanowi kluczowy produkt w globalnej strategii sprzedaży japońskiego koncernu.

Sylwetka kompaktowego SUV-a została gruntownie odświeżona zgodnie z linią stylistyczną "Robust & Ingenious"," która stanowi element ogólnoświatowej strategii rozwoju MMC wyrażonej hasłem “Drive your Ambition.” ASX to kompaktowy, wszechstronny SUV, zaprojektowany zarówno do codziennej jazdy w mieście, jak i do odbywania ekscytujących podróży. Jego lekkie, kompaktowe nadwozie w połączeniu z typową dla pojazdów SUV, mocną sylwetką, zapewniają łatwość prowadzenia i doskonałe właściwości jezdne.

Na rynkach europejskich ASX będzie oferowany z benzynowym 16-zaworowym silnikiem MIVEC o pojemności 2 litrów, współpracującym z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z 6-biegową skrzynią automatyczną INVECS-III CVT z trybem sportowym. Dostępne będą wersje z napędem na oś przednią oraz na cztery koła. ASX zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki takim systemom, jak wzmocniona klatka nadwozia RISE czy Forward Collision Mitigation - system ograniczający skutki kolizji czołowych (FCM).

Nowy ASX wprowadza ewolucję w koncepcji stylistycznej nadwozia DYNAMIC SHIELD. Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla, oraz osłona pod zderzakiem podkreślają siłę, solidność i wytrzymałość. Nowa stylizacja sprawia, że maska jest bardziej pochylona, dzięki czemu poprawiła się widoczność z przodu. Charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka, podkreślają stylizację typową dla samochodów Mitsubishi.


W tylnej części nadwozia Mitsubishi ASX zastosowano zestaw lamp LED (z wyjątkiem kierunkowskazów), który rozciąga się na całej szerokości samochodu i podkreśla jego masywną sylwetkę. Stylizacja dolnej części zderzaka podkreśla siłę i solidność pojazdu. Mitsubishi ASX jest teraz dostępny w żywych, intensywnych kolorach Red Diamond, sportowym i energicznym Sunshine Orange oraz eleganckim, wyrafinowanym Oak Brown.


www.swiataut.net        zdjęcia: Mitsubishi

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze