facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Piąta generacja Renault Clio

Piąta generacja Renault Clio

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2019-01-30 08:30:36

Renault przedstawia Nowe Renault Clio, piątą generację motoryzacyjnej ikony, która sprzedała się dotychczas w około 15 milionach egzemplarzy.

Sylwetka Nowego Clio ma zmysłowe linie, typowe dla wcześniejszej generacji, ale jest ona bardziej elegancka i dynamiczna. Najnowszy model w gamie Renault jest bardziej wyrazisty i rasowy. Opływowy kształt podkreślają przetłoczenia na masce. Poniżej znajduje się większy grill oraz na nowo zaprojektowany zderzak, w którym centralnie umieszczono obszerny wlot powietrza, gwarantujący optymalne chłodzenie silnika. Pomimo że Nowe Clio jest o 14 mm krótsze niż jego poprzednik (długość 4048 mm, szerokość 1798 mm), ma bardziej przestronne wnętrze. Zawieszenie obniżono o 30 mm (wysokość 1440 mm), aby uzyskać lepsze właściwości aerodynamiczne i podkreślić atletyczną sylwetkę. Dynamiczny charakter nowego modelu podkreślają także 17-calowe obręcze kół (w zależności od wersji). Antena w kształcie płetwy rekina, reflektory w technologii Full LED, idealnie spasowana klapa bagażnika i chromowane obramowania szyb bocznych to detale, które sprawiają, że nadwozie wygląda bardzo nowocześnie.

Nowe Clio będzie dostępne w kilku nowych kolorach, m.in. Orange Valencia, Brązowy Vison i Niebieski Celadon. Orange Valencia doskonale podkreśla dynamiczny charakter Nowego Clio. Głębia i połysk koloru to efekt zastosowania specjalnej, zabarwionej pomarańczowym pigmentem powłoki zewnętrznej, która została wykorzystana w branży motoryzacyjnej po raz pierwszy. Nowe Clio będzie dostępne w 11 kolorach i z trzema pakietami personalizacji nadwozia (czerwonym, pomarańczowym i czarnym).

Przednie reflektory Nowego Clio zostały wykonane w technologii Full LED, która jest dostępna od podstawowej wersji wyposażenia. Układ świateł w kształcie litery C jest charakterystyczny dla gamy Renault i nadaje Nowemu Clio bardziej wyrazisty charakter.

Różnice we wnętrzu są widoczne już na pierwszy rzut oka. Jakość postrzegana i ergonomiczne wnętrze zostały uznane przez projektantów wnętrza Nowego Clio za priorytety. Wnętrze samochodu wprowadza nas w nowy wymiar jakości postrzeganej dzięki zastosowanym wysokiej klasy materiałom, miękkiemu obiciu deski rozdzielczej, panelom drzwiowym i obramowaniu konsoli środkowej, a także perfekcyjnemu wykończeniu. Bardziej kompaktowa stylistyka zapewnia więcej przestrzeni i pozwala zintegrować większą liczbę systemów pokładowych. Innowacyjny „smart cockpit” Nowego Clio powstał z myślą o wygodzie kierowcy. Jego szerokość potęguje falisty kształt. Wyposażony w ekrany o największej przekątnej w tym segmencie, zapewnia zdecydowanie najnowocześniejszą ergonomię potęgującą doznania z jazdy.

Kluczowym komponentem rewolucyjnego „smart cockpit” jest 9,3-calowy ekran multimedialny (o powierzchni dwa razy większej niż wersja 7-calowa), największy jak dotychczas w samochodach Renault. Pionowy i lekko wklęsły tablet, inspirowany rozwiązaniem wykorzystanym w Espace, optycznie powiększa deskę rozdzielczą
i nadaje nowoczesny wygląd wnętrza oraz poprawia czytelność ekranu. Ekran z nowym inteligentnym systemem EASY LINK, zwrócony w stronę kierowcy, integruje wszystkie multimedia, nawigację i serwisy informacyjno-rozrywkowe, a także system MULTI-SENSE.

Nowe Clio zostało po raz pierwszy wyposażone w cyfrowy ekran, który zastępuje tradycyjne zegary analogowe. Technologia została przejęta z segmentów klasy wyższej. Ekran TFT o przekątnej od 7 do 10 cali pozwala niezwykle intuicyjnie personalizować ustawienia i zwiększa doznania z jazdy. Wersja 10-calowa ma wbudowaną nawigację GPS. Nowe Clio może poszczycić się największymi ekranami w swojej kategorii o przekątnych 9,3 i 10 cali.

Nowe Clio zadebiutuje najprawdopodobniej w marcu na Salonie Samochodowym w Genewie.


www.swiataut.net            zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze