facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Nowy Renault Talisman

Nowy Renault Talisman

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2020-03-10 11:57:37

Od momentu premiery stylistyka jest najważniejszym kryterium zakupu Talismana. Wprowadzone zmiany jeszcze mocniej akcentują jego styl i podnoszą atrakcyjność.

Wyrafinowany styl przodu nadwozia podkreśla nowy grill z poprzeczną, chromowaną listwą oraz zmodyfikowany kształt zderzaka. Nowe Renault Talisman ma teraz w całej gamie oświetlenie w 100% LED. Adaptacyjne reflektory wykorzystują technologię LED MATRIX Vision i mają również sekwencyjne ledowe kierunkowskazy. Bardziej elegancki wygląd samochodu podkreślają światła dzienne w kształcie litery C („C-Shape”), charakterystyczne dla całej gamy Renault.

Z tyłu nadwozia światła w 100% LED są ozdobione chromowaną listwą, a sekwencyjne kierunkowskazy podkreślają czystą i wysmakowaną stylistykę nowego Talismana. Sportowym akcentem, który dodatkowo poprawia jakość systemu multimedialnego, jest antena w kształcie płetwy rekina zamontowana w tylnej części dachu nowego Talismana.

Kabina nowego Talismana jest starannie wykończona w najdrobniejszych szczegółach. Nowa, chromowana listwa ozdobna podkreśla kształt nowej konsoli centralnej, wyposażonej w oświetlenie ambientowe, a nowe wykończenie z rozbielanego drewna na tablicy rozdzielczej i drzwiach dodaje elegancji wersji INITIALE PARIS. Dla pełniejszej personalizacji kabiny kierowca i pasażerowie mogą teraz wybrać jeden z ośmiu rodzajów oświetlenia ambientowego za pośrednictwem systemu MULTI-SENSE.

Dla lepszego komfortu odczytywania danych na tablicy rozdzielczej nowego Talismana została ona wyposażona w pełni konfigurowany ekran cyfrowy 10,2”, który jest elementem wyposażenia od poziomu Intens. Możliwa jest personalizacja wrażeń z jazdy za pomocą trybu wybranego w systemie MULTI-SENSE łącznie z informacjami z systemu nawigacji GPS, które pojawiają się na wyświetlaczu.

Nowy Talisman jest drugim modelem w gamie Renault po nowym Espace, który wyposażono w technologię LED MATRIX Vision. Te inteligentne i adaptacyjne reflektory podnoszą bezpieczeństwo jazdy dzięki lepszemu niż tradycyjne światła LED oświetleniu drogi. W porównaniu ze światłami LED jasność świecenia reflektorów jest wyższa o 50%, a zasięg sięga 220 m zamiast 175 m. Stałe dostosowywanie wiązki światła do warunków drogowych i obecności innych użytkowników zapewnia bezpieczną i spokojną jazdę.

System multimedialny Renault EASY LINK ma łatwy w obsłudze i personalizowany interfejs. Poziomo ustawiony ekran 9,3” wprowadza dodatkowo nowoczesny akcent do kabiny. Renault EASY LINK obejmuje cyfrowe radio DAB, multimedia, zestaw telefoniczny kompatybilny z systemem Android Auto i Apple CarPlay, a także nawigację z funkcją wyszukiwania adresów Google, informacją o cenach paliw oraz o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. System Renault EASY LINK z ekranem 7”, kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, jest oferowany od pierwszego poziomu wyposażenia Zen.

Nowy Talisman wzbogaca ofertę zaawansowanych technologii o nowe systemy wspomagania prowadzenia samochodu najnowszej generacji łącznie z systemami jazdy autonomicznej poziomu 2.

Asystent jazdy po autostradzie i w korkach łączy dwa systemy wspomagające kierowcę: aktywny regulator prędkości oraz funkcję utrzymywania samochodu w osi pasa ruchu, nawet podczas pokonywania zakrętów. System jest aktywny od 0 do 160 km/h, reguluje prędkość samochodu i pozwala na zachowanie bezpiecznej odległości od samochodu jadącego z przodu. Umożliwia automatyczne zatrzymywanie się i ponowne ruszanie z miejsca po trzech sekundach, bez ingerencji kierowcy. Aktywny system wspomagania nagłego hamowania AEBS ma obecnie funkcję wykrywania pieszych i rowerzystów.

Oprócz nowych funkcji nowy Talisman jest nadal wyposażony w pełną gamę systemów wspomagających, które zapewniają bezpieczną i wygodną jazdę. Należą do nich system kontroli pasa ruchu (Lane Departure Warning), asystent utrzymania pasa ruchu (Lane Keeping Assist), system kontroli czujności kierowcy i system monitorowania martwego pola, który teraz wykorzystuje dwa radary umieszczone z tyłu samochodu (Rear Cross Trafic Alert).

Nowy Talisman jest wyposażony w silniki benzynowe i wysokoprężne Renault najnowszej generacji, które spełniają normy WLTP. Silniki te są bardziej oszczędne i sprawne. Z myślą
o środowisku silniki TCe wyposażono w filtry cząstek stałych, a jednostki wysokoprężne Blue dCi wykorzystują technologię oczyszczania spalin SCR (Selective Catalytic Reduction) z układem wtrysku AdBlue, aby zredukować emisję NOx.

W gamie silników dostępne są:

TCe 160 EDC FAP – 1.3 turbo 160 KM, 270 Nm, 7-biegowy automat EDC

TCe 225 EDC FAP – 1.8 turbo 225 KM, 300 Nm, 7-biegowy automat EDC

Blue dCi 120 i 150 – 1.7 diesel 120 lub 150 KM z 6-biegową skrzynią mechaniczną

Blue dCi 160 i 200 EDC – 2.0 diesel 160 lub 200 Km z 7-biegowym automatem EDC

Ceny poznamy wkrótce.


www.swiataut.net        zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze