facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Škoda » Odświeżona Skoda Superb

Odświeżona Skoda Superb

Kategoria: Škoda|Komentarze: 0|Data: 2013-04-04 09:38:26

Po pięciu latach od premiery drugiej generacji Skody Superb, marka odświeża swój najbardziej luksusowy model. Samochód przeszedł kompleksowe zmiany zarówno w wersji liftback, jak i combi.

Odświeżona Skoda Superb otrzymała przeprojektowany przód i tył. Z przodu Superb wyróżnia się nowymi reflektorami i szerszym grillem, natomiast z tyłu znalazły się typowe dla marki światła w kształcie litery C wykonane w technologii LED.


Zmianom uległo również wnętrze auta, które zostało wyposażone w nowe, 3- lub 4-ramienne kierownice. Ponadto, w najwyższej wersji wyposażenia Laurin & Klement dostępna będzie nowa kombinacja kolorystyczna.


Modyfikacje nie ominęły układu napędu. Wszystkie jednostki wysokoprężne oraz silnik benzynowy 1.4 TSI (125 KM) zostały standardowo wyposażone w system Start-Stop. Superb GreenLine będzie zużywał 4,2 l/100 km paliwa i emitował 109 g/km CO2. W topowej jednostce 2.0 TDI CR DPF (170 KM) dostępne będzie połączenie napędu na obie osie z automatyczną skrzynią DSG, a wersja z silnikiem 2.0 TDI/140 KM z napędem 4x4 będzie oferowana z manualną skrzynią biegów.


Odnowiony Superb zadebiutuje 19 kwietnia br., podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju. Samochód pojawi się na europejskich rynkach pod koniec czerwca 2013 roku.


www.swiataut.net/mototarget.pl                                  zdjęcia: Skoda

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze