facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych

СтопХам -jak się walczy z chamstwem na Moskiewskich ulicach

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-04-19

Moskwa: kraina kontrastów, bardzo starych kamienic i jeszcze nowszych limuzyn. Wielka bieda, ogromne bogactwo, imigranci z Chin i Kaukazu, a przede wszystkim miliony kierowców o gorących, słowiańskich temperamentach. Oto drogowy obraz największego miasta Europy. A miasto wspomnianych temperamentów bynajmniej nie studzi, przeciwnie. Ciasnota, ogromne korki -mówi się, że auto w Moskwie to bardziej nieruchomość, a samowolka i łamanie przepisów to społeczna norma, której wręcz się broni, o ile w ogóle ją zauważa. I w tym właśnie szalonym świecie od 8 lat działa organizacja "Stop Cham". Jedziesz po chodniku, parkujesz nielegalnie? Albo odjedziesz, albo choćbyś był i Władimirem Władimirowiczem -przestaniesz, albo dostaniesz naklejkę, co obejrzysz sobie potem na YouTube. Nieważe, czy jedziesz Ładą i jesteś grzeczny, czy Benlteyem i grozisz bronią -oni są totalnei nieustępliwi. Co tam mafia, przegonili nawet BMW na blachach z ...Torunia. Zapraszamy na artykuł o rosyjskich pogromcach chamstwa drogowego: СтопХам

Ranking Top 10-2017 globalnej sprzedaży koncernów. Aż trzy z nich sprzedały ponad 10 milionów aut.

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-01-28

2017 był dobrym rokiem jeśli chodzi o sprzedaż samochodów tak w Polsce jak i na świecie. Dużo już było w internecie na ten temat krajowych statystyk z podziałem na marki, więc dla odmiany spójrzmy na to przez przyzmat koncernów -tym razem globalnie. Tu na szczególną uwagę zasługuje podium, czyli pierwsza trójka. Co ciekawe, gdyby utrzymały się wyniki z połowy roku, numer jeden na liście bardzo by wszystkich zaskoczył. Liderem byłby bowiem koncern Renault-Nissan-Mitsubishi, niemniej i tak znalazł się on na podium.

Rejestracje nowych aut w Polsce w 2017 roku. To był dobry rok, ale znów dzięki firmom

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-01-11

W porównaniu z latami poprzednimi rok 2017 był rekordowy. Może nie można jeszcze powiedzieć, że otarliśmy się o magiczne pół miliona sprzedanych nowych aut, ale byliśmy na prawdę całkiem blisko tego wyniku. Oczywiście podobnie jak w latach poprzednich zdecydowaną większość nowych pojazdów zakupiły firmy (niemal 70 procent sprzedaży). Oznacza to, że aktywizacja klienta idnywidualnego -o co apelujemy od kilku lat- na pewno pozwoliła by nie tylko przekroczyć pół miliona aut, ale nawet być może pobić rekord z roku 1999. W każdym razie zapraszamy artykułu w którym przedstawiamy dokładne dane sprzedaży pochodzące z SAMAR. Dowiecie się z nich dokładnie, jakie modele i firmy podbiły w minionym roku serca polskich kierowców. Zaznaczamy, że w odróżnieniu od większości źródeł, skupiamy się nie tyle na sprzedaży, co na rejestracji nowych aut w naszym kraju, czyli tym co faktycznie trafiło z naszych salonów na ulicę -bez reeksportu zagranicę. A zmienia to nieco postać rzeczy, bo z 10 miejsce spada w tym momencie Mercedes, którego lokatę zajmuje BMW.

Hybrydowe rakiety

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-01-03

Sportowe samochody powstały z myślą o tym, by dostarczać niezapomnianych wrażeń z jazdy, a także wyjątkowych wrażeń estetycznych. Wraz z ewolucją motoryzacji pod maski tych, dostarczających emocji, najwspanialszych samochodów coraz częściej trafiają napędy hybrydowe.

TOP 10 mocno dyskusyjnych face liftingów

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2017-11-12

Dziś dotykamy tematu face liftingów. A będzie śmiesznie, bo choć większośc z nich jest udana i potrzebna, odświeżająca i ulepszająca dany model, znajdzie się w historii motoryzacji też niejeden lifting co najmniej dyskusyjny. Co przyświecało niektórym stylistom? Czy faktycznie mówili "jaki ten przód piękny, ale zastąpmy te światła 10 małymi, z twarzą pająka lepiej się sprzeda". Albo "ten szklany wlot -choć tylko nasz model ma coś takiego- zastąpimy afrykańską moskitierą, taniej będzie". Abstrakcja, czy raczej coś, co brzmi znajomo? Innym razem lifting nie zmienia praktycznie nic, a i tak auto wygląda jakby gorzej. Zdarzają się też przypadki nazywania liftingu zupełnie nową generacją. Jest w czym wybierać i pewnie też macie w głowie kilka swoich typów, zapraszamy więc do sprawdzenia, czy znalazły się one na naszej liście top 10.