facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Dział gadżetów » Głośnik bluetooth - idealny gadżet w aucie, w domu, wszędzie. Jam 2 Plus

Głośnik bluetooth - idealny gadżet w aucie, w domu, wszędzie. Jam 2 Plus

Kategoria: Dział gadżetów|Komentarze: 0|Data: 2016-12-21 08:55:37

Przenośny, zgrabny, mocny i do użytku wszędzie. Można się do niego podłączyć bezprzewodowo, lub po kablu i używać w domu, pracy, czy w samochodzie. Przenośne głośniki bluetooth dają duże możliwości, nie kosztują dużo, a w cenie powyżej 100 złotych można kupić już przyzwoite, mocne modele, które nawet w aucie dadzą dźwięk spokojnie dający się słuchać. To oznacza, że możemy sobie posłuchać ulubionej muzyki z telefonu, czy odtwarzacza bluetooth wszędzie gdzie zechcemy, nawet w starym aucie z radiem na kasety. Wystarczy mieć takie cacko ze sobą, a nasza muzyka będzie z nami wszędzie, czy w starym, służbowym "dostawczaku", w pracy, czy nawet na imprezie na łonie natury. Dobry model może nam nawet zastąpić domowe nagłośnienie, albo pomóc przy oglądaniu filmu na laptopie. A wszystko bez kabli, wygodnie i tanio. 

Model na przykładzie którego pokazujemy Państwu możliwości głośników bezprzewodowych to wyrób cieszącej się dużą popularnością marki Jam, której produkty są dobrze znane po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego (kosztuje tam około 30 dolarów). Od pewnego czasu niektóre modele są również dostępne w Europie, choć najłatwiej tu o model Classic, mniejszy i słabszy niż prezentowany przez nas. 
Wszędzie, nawet w aucie można znaleźć zastosowanie dla takiego cacka
 
Nasz model to Jam2 Plus, już nieco słuszniejszych rozmiarów, ale też charakteryzujący się mocnym i zaskakująco dobrym dźwiękiem. I zaufajcie mi, nie piszę tego bezpodstawnie. Jakość dźwięku od dawna nie jest nam w redakcji obojętna, w naszych samochodach zawsze prędzej czy później (najczęściej to pierwsze) lądowały zestawy odseparowane głośników uznanych marek, jesteśmy na tym punkcie wyczuleni. Tymczasem to, co potrafi te maleństwo, powoduje, że ręce same składają się do oklasków. Bez problemów nagłośnimy wnętrze samochodu, czy wielki pokój mieszczący imprezę na 20 osób. Sprawdzone w praktyce. Głośnik jest też wielką pomocą w codziennym buszowaniu po Youtubie, czy oglądaniu filmów na laptopie. Dźwięk z laptopa nie może się równać z tym, co wyczynia Jam.
 
Prezentowany model można połączyć w parę stereo, obsługa prosta
 
Prezentowany model ma jeszcze ciekawą funkcję w postaci możliwości łączenia się w parę stereo z drugim głośnikiem. Fakt, czasami są z tym problemu, nie każde urządzenie chce się z nimi od razu połączyć, ale najczęściej wreszcie się udaje i mamy pięknie zsynchronizowaną, stereofoniczną parkę, która na prawdę robi robotę. Stawiamy to sobie z dwóch stron pomieszczenia i mamy kino domowe za niecałe 300 złotych. Nie żartuję. Jakość jest na prawdę świetna, a my mamy z głowy kable i marnowanie miejsca na ogromne głośniki. Głośnik ładujemy przez kabel usb z komputera lub powerbanku, akumulator spokojnie wytrzyma przynajmniej około 10 godzin ciągłego używania.
Polecamy taki głośnik: ułatwi nam życie w wielu miejscach
 
Zdajemy sobie sprawę, że akurat nasz model "Jamów" jest trudno dostępny w Polsce, ale jako przykład idealnych głośników służą świetnie. Jeśli nie uda się znaleźć interesującego modelu z tej serii, na rynku jest mnóstwo innych firm i modeli o różnych kształtach i mocach, choćby prostokątne JBL. Każdy wybierze coś dla siebie. 

Tekst: Marcin Dziekoński / SA            zdjęcia: Marcin Dziekoński

 

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze