facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych

Życzenia i pozdrowienia na Nowy Rok 2019, a także nasze podsumowanie: co nam w tym roku wyszło, a co -szczerze- jeszcze nie ;)

Kategoria: Felietony|Komentarze: 0|Data: 2019-01-05

Przede wszystkim składamy serdeczne życzenia i moc dobrych dni na cały rok 2019 wszystkim naszym sympatykom i serdecznie z nami współpracującymi osobami z naszej branży. Dziękujemy, że jesteście z nami i czytacie nasze recenzje i artykuły, mimo iż nie zawsze są najkrótsze, najczęściej publikowane, ani z najbardziej krzykliwymi nagłówkami. I jak ten czas leci, od naszego początku w maju 2012 minie w tym roku już 7 lat.

Felieton #4: Gdybyśmy wykańczali auta po zakupie jak mieszkania i czemu mnie (znów) nie ma w Poznaniu

Kategoria: Felietony|Komentarze: 0|Data: 2018-04-07

Wykończeniówka nazywa się tak a nie inaczej nie bez powodu. Kto raz próbował choćby małego remontu mieszkania, ten wie. Wykańcza się bowiem nie tylko mieszkanie, ale też -a może przede wszystkim- siebie. Pokój pokojem, ale co dopiero gdy mieszkanie jest nowe i trzeba je (a więc siebie) wykończyć od A do Z. Ja przez to po raz kolejny w życiu nie pojechałem na targi do Poznania. Nic nowego. Co roku obiecuję sobie, że pojadę i co roku nie ma absolutnie takiej możliwości, bo coś wypada. W tym roku właśnie to. Myślę sobie więc jakie to szczęście, że chociaż przy kupnie samochodu nie musimy szukać fachowców do ułożenia płytek na podłodze i zabudowy kokpitu z drewna. A byłoby to zabawne co? Pomyślcie tylko.

Felieton #3: I co w końcu z tą akcyzą?

Kategoria: Felietony|Komentarze: 0|Data: 2017-04-23

Słuchajcie, pilny komunikat. Od przyszłego tygodnia dostęp do Świat Aut Net będzie kosztował 50 złotych miesięcznie. Ale jeśli kupicie nasz abonament do środy, to cena dla Was wyniesie jedyne 5 złotych na rok. A nawet na dwa. Miłego robienia przelewów (tak, akurat) a my Wam potem powiemy, że to był ...żart. Mniej więcej tak wygląda na razie sprawa z nową akcyzą. Wszyscy w motoryzacyjnej części internetu rozpisywaliśmy się o kształcie nowej akcyzy i jej rychłym nadejściu od stycznia 2017. Gdy sprawa przeszła w Senacie nawet my uznaliśmy to oficjalnie za pewnik i ogłosiliśmy na łamach wszem wobec. Następnie przyszedł Sylwester i ... nic. Mamy kwiecień i stara akcyza dalej działa w najlepsze, a internet nagle zamilknął zdziwiony, że świat nie stał się takim jak go opisywał. Jeśli wpisać temat nowej akcyzy w wyszukiwarkę linków z 2016 roku pojawi się masa, natomiast z 2017 nie ma praktycznie nic. Nie dziwi nas to, nikt nie był bowiem pewien, co właściwie napisać. Informacji na temat tego co się dzieje jest tak mało, że bardziej przypomina to dezinformację. Toteż i temat jak kamień w wodę.

Felieton #2: Łomża wreszcie dostanie obwodnicę! Szlak na Mazury będzie normalny. Tylko jedno ale...

Kategoria: Felietony|Komentarze: 0|Data: 2017-04-01

Uwaga wszyscy miłośnicy wypoczynku na Mazurach i Warmii. Wiemy, że wprost uwielbiacie posilić się w połowie drogi z Warszawy przystając w Łomży w pewnej charakterystycznej restauracji z literą M w logo. W każdy ciepły weekend parking pod tym przybytkiem gęstnieje tak, że Tokio wygląda przy tym na coś zarządzanego przez sołtysa. Jednak ten piękny przystankowy zwyczaj zostanie niebawem utrudniony. GDDKiA rozpisała właśnie dwa przetargi na budowę obwodnicy Łomży, która będzie częścią trasy Via Baltica. Zdecydowanie należy się tą wiadomością cieszyć: obwodnicę Łomży obiecano jeszcze gdy Faraon sprawdzał czy na Piramidę Cheopsa też można brać MDM. Wybudowanie obwodnicy Łomży postawi jednak przed wszystkimi pewne wyzwanie: Trzeba będzie nauczyć się nowej trasy zjazdu po burgery i frytki. Już teraz podpowiadamy: najlepiej z węzła Łomża-Zachód.

Felieton #1: BMSkoda A6-klasse? Czyli co sądzisz o liftingu Skody Octavii? Czy logo Skody zyska koronę?

Kategoria: Felietony|Komentarze: 0|Data: 2017-03-22

Zapewne też zwróciliście ostatnio uwagę na lifting Skody Octavii. Model na naszym rynku ważny, bądź co bądź lubiany, więc wszystko co go dotyczy jest na naszym motoryzacyjnym podwórku dość dobrze widoczne. Nie inaczej było z tym liftingiem, który niejednemu mógł nadwyrężyć obsadzenie oczu w oczodole. Cóż ta Skoda wymyśliła? Okulary? Nerki? Ja nazwałbym to BMSkoda A6-klasse. Przedwczesny Prima Aprilis? Takiego udawania Mercedesa nie było od czasu SsangYonga Chairman i Kii Opirus. Oni tak na serio?