facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Felietony » Życzenia i pozdrowienia na Nowy Rok 2019, a także nasze podsumowanie: co nam w tym roku wyszło, a co -szczerze- jeszcze nie ;)

Życzenia i pozdrowienia na Nowy Rok 2019, a także nasze podsumowanie: co nam w tym roku wyszło, a co -szczerze- jeszcze nie ;)

Kategoria: Felietony|Komentarze: 0|Data: 2019-01-05 01:18:50

Przede wszystkim składamy serdeczne życzenia i moc dobrych dni na cały rok 2019 wszystkim naszym sympatykom i serdecznie z nami współpracującymi osobami z naszej branży. Dziękujemy, że jesteście z nami i czytacie nasze recenzje i artykuły, mimo iż nie zawsze są najkrótsze, najczęściej publikowane, ani z najbardziej krzykliwymi nagłówkami. I jak ten czas leci, od naszego początku w maju 2012 minie w tym roku już 7 lat.

 
Jeśli o nas chodzi, udało się nam w tym roku zrobić parę fajnych rzeczy. W 2017 roku do naszych recenzji nowych aut doszło 19 samochodów, w sumie zaś jest ich już na łamach 129. Nasza strona stała się bezpieczniejsza, dzięki wprowadzeniu nowego szyfrowania SSL. Uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich z przedpremierowymi modelami Lexusa. Po raz pierwszy przetestowaliśmy też auto elektryczne, a nowy rok zaczniemy recenzją kolejnego -Renault Zoe- które będzie naszym testem numer 130. Wyszliśmy też z inicjatywą warsztatów dziennikarskich dla młodzieży, które realizujemy w łomżyńskim technikum mechanicznym, a więc w szkole idealnej dla sympatyków motoryzacji. Warsztaty te stały się formalnym projektem edukacyjnym a dzięki niemu uczniowie poznają trochę kulisów dziennikarstwa motoryzacyjnego, poćwiczą na kursie fotografii i kursie pisania, a także zapoznają się z ciekawymi autami. Tu już teraz dziękujemy przede wszystkim Pani Monice Małek z Lexusa Polska, która dała nam pełne wsparcie, a dzięki której nasi podopieczni dostaną gadżety Lexus Polska. Cieszy nas też, że młodzież reaguje na to wszystko entuzjastycznie i ten całoroczny projekt ma spore szansę na to, by mieć swoje następne edycje. Do tego nawiązaliśmy pod koniec roku obustronną współpracę z niemieckim blogiem autotagebuch.net, który raz na czas będzie publikował niemieckojęzyczne wersje naszych recenzji, dzięki czemu zaistniejemy w języku Goethego na największym rynku samochodowym UE. My z kolei również będziemy raz na czas posiłkować się ich opracowaniami. 
 
 
Było bardzo miło więc teraz dla równowagi -zupełnie szczerze- o tym czego nie daliśmy rady zrobić. W dalszym ciągu nasze "moce przerobowe" jeśli chodzi o recenzje nowych aut ograniczają się do średnio dwóch aut miesięcznie. Gdybyśmy byli większą redakcją ze stolicy i z mocnym patronem finansowym ilość recenzji i sił kreatywnych byłaby niemal nieograniczona. Jesteśmy jednak tylko dwójką hobbystów z Łomży, którzy realizują swój projekt w czasie wolnym między obowiązkami rodzinnymi i pracą zawodową w innych branżach. Do tego mekka aut testowych -Warszawa- jest od nas oddalona o 130 km w jedną stronę i tak prozaiczna rzecz jak przyprowadzenie i oddanie auta testowego importerowi to dwukrotne wyjęcie z planu tygodnia połowy dnia. Czas jest też tym cenniejszy, że nie szczędzimy zdjęć, piszemy dość obszernie i przez to wszystko po prostu nie mamy możliwości wziąć pod lupę więcej niż dwóch aut miesięcznie. Pozostaje nam podziękować za wybaczanie nam czasem okresów "cichych dni", kiedy doba staje się za krótka by coś napisać i znów kończy się na publikacji "newsa" korporacyjnego zamiast autorskiego felietonu, testu auta używanego (legaty, w tym roku nie doszedł nawet jeden taki artykuł) czy -wreszcie- na zaistnienie na YouTube, o czym ciągle marzymy. To wszystko pozostaje więc w sferze wyzwań na nadchodzący rok i mamy nadzieję, że będziecie z nami, gdy choć część z nich uda nam się zrealizować. 
 
Dziękujemy i Pozdrawiamy, jeszcze raz życząc wszystkiego najlepszego.
Marcin Dziekoński, Piotr Zaleski -Świat Aut Net- ponadczasowe miejsce motoryzacji, gdzie czas płynie wolniej ;)
 

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze