facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych

Wyprzedaże rocznika 2018

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2019-01-07

Początek roku to start wyprzedaży w salonach samochodowych. Sprawdziliśmy jakie promocje i rabaty czekają na klientów chcących kupić auto z Wyprzedaży rocznika 2018.

Lexus ES -wujek z Ameryki zjeżdża do Polski

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-11-05

Ostatnio oferta Lexusa w Polsce bardzo się rozbudowała. Debiutuje nowy UX, a także ES o którym dziś nieco szerzej. Doszedł rónież ogromny LX. Gdyby dodać do tego terenowego GX, nasza oferta byłaby wręcz bogatsza niż to, co firma oferuje w Ameryce (nie ma tam już modelu CT, a nie oferuje się jeszcze UX) -rynku, któremu firma w dużej mierze zawdzięcza swoją potęgę. A do jej wypracowania przyczynił się między innymi model ES -dotychczas u nas nieznany, a który został właśnie wprowadzony na europejskie podwórko. Z modelem tym mieliśmy okazję zapoznać się w warszawskim studio fotograficznym, zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami i modelem w ogóle.

СтопХам -jak się walczy z chamstwem na Moskiewskich ulicach

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-04-19

Moskwa: kraina kontrastów, bardzo starych kamienic i jeszcze nowszych limuzyn. Wielka bieda, ogromne bogactwo, imigranci z Chin i Kaukazu, a przede wszystkim miliony kierowców o gorących, słowiańskich temperamentach. Oto drogowy obraz największego miasta Europy. A miasto wspomnianych temperamentów bynajmniej nie studzi, przeciwnie. Ciasnota, ogromne korki -mówi się, że auto w Moskwie to bardziej nieruchomość, a samowolka i łamanie przepisów to społeczna norma, której wręcz się broni, o ile w ogóle ją zauważa. I w tym właśnie szalonym świecie od 8 lat działa organizacja "Stop Cham". Jedziesz po chodniku, parkujesz nielegalnie? Albo odjedziesz, albo choćbyś był i Władimirem Władimirowiczem -przestaniesz, albo dostaniesz naklejkę, co obejrzysz sobie potem na YouTube. Nieważe, czy jedziesz Ładą i jesteś grzeczny, czy Benlteyem i grozisz bronią -oni są totalnei nieustępliwi. Co tam mafia, przegonili nawet BMW na blachach z ...Torunia. Zapraszamy na artykuł o rosyjskich pogromcach chamstwa drogowego: СтопХам

Ranking Top 10-2017 globalnej sprzedaży koncernów. Aż trzy z nich sprzedały ponad 10 milionów aut.

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-01-28

2017 był dobrym rokiem jeśli chodzi o sprzedaż samochodów tak w Polsce jak i na świecie. Dużo już było w internecie na ten temat krajowych statystyk z podziałem na marki, więc dla odmiany spójrzmy na to przez przyzmat koncernów -tym razem globalnie. Tu na szczególną uwagę zasługuje podium, czyli pierwsza trójka. Co ciekawe, gdyby utrzymały się wyniki z połowy roku, numer jeden na liście bardzo by wszystkich zaskoczył. Liderem byłby bowiem koncern Renault-Nissan-Mitsubishi, niemniej i tak znalazł się on na podium.

Rejestracje nowych aut w Polsce w 2017 roku. To był dobry rok, ale znów dzięki firmom

Kategoria: Artykuły|Komentarze: 0|Data: 2018-01-11

W porównaniu z latami poprzednimi rok 2017 był rekordowy. Może nie można jeszcze powiedzieć, że otarliśmy się o magiczne pół miliona sprzedanych nowych aut, ale byliśmy na prawdę całkiem blisko tego wyniku. Oczywiście podobnie jak w latach poprzednich zdecydowaną większość nowych pojazdów zakupiły firmy (niemal 70 procent sprzedaży). Oznacza to, że aktywizacja klienta idnywidualnego -o co apelujemy od kilku lat- na pewno pozwoliła by nie tylko przekroczyć pół miliona aut, ale nawet być może pobić rekord z roku 1999. W każdym razie zapraszamy artykułu w którym przedstawiamy dokładne dane sprzedaży pochodzące z SAMAR. Dowiecie się z nich dokładnie, jakie modele i firmy podbiły w minionym roku serca polskich kierowców. Zaznaczamy, że w odróżnieniu od większości źródeł, skupiamy się nie tyle na sprzedaży, co na rejestracji nowych aut w naszym kraju, czyli tym co faktycznie trafiło z naszych salonów na ulicę -bez reeksportu zagranicę. A zmienia to nieco postać rzeczy, bo z 10 miejsce spada w tym momencie Mercedes, którego lokatę zajmuje BMW.