facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Dział gadżetów » ZEGAREK DLA AUTOMANIAKA: Oris Robert Kubica Limited Edition

ZEGAREK DLA AUTOMANIAKA: Oris Robert Kubica Limited Edition

Kategoria: Dział gadżetów|Komentarze: 0|Data: 2018-11-15 08:49:21

Szwajcarski producent zegarków – firma Oris przygotowała dedykowany Robertowi Kubicy, limitowany do 250 egzemplarzy zegarek. Oris jest jednym ze sponsorów zespołu Williams F1, w którym rolę kierowcy rozwojowego pełni właśnie Kubica.

Zegarek Oris Robert Kubica Limited Edition otrzymał stalową kopertę o średnicy 42 mm.  Kopertę przykrywa szafirowe szkiełko z antyrefleksem. Pod nim znajduje się czarna tarcza zegarka ozdobiona białymi indeksami i czerwonymi cyframi. Białe indeksy godzinowe oraz wskazówki godzinowa i minutowa zostały pokryte warstwą fluorescencyjną – Super-LumiNova. Czerwona wskazówka sekundnika nie jest fluorescencyjna. Na godzinie trzeciej umiejscowiono dwa okienka umożliwiające odczyt daty i dnia tygodnia. Natomiast to co najważniejsze i wyróżniające zegarek, czyli podpis Roberta Kubicy, znalazł się w dolnej części tarczy, nad indeksem godziny szóstej. Koperta połączona została z gumowym paskiem, na którym znalazła się nazwa producenta. Całość wieńczy motylkowe zapięcie.

Rewers zegarka również jest ciekawy. Przez szklany dekiel można dostrzec automatyczny mechanizm Cal. 735 pracujący z częstotliwością 4 Hz i posiadający 38 godzin rezerwy chodu. Wahnik mechanizmu w połowie srebrny, w połowie czerwony został ozdobiony podpisem Roberta Kubicy. Wokół przeszklonego dekla znalazły się informacje o wodoszczelności, mechanizmie. Oprócz tego każdy zegarek z tej limitowanej do 250 egzemplarzy kolekcji otrzymał indywidualny numer, który również znajduje się na deklu.

Zegarek trafił do sprzedaży w październiku. Jego cena wynosi 4 990 zł. Jeśli ktoś chciałby zostać posiadaczem tego czasomierza, musi się spieszyć, gdyż z 250 egzemplarzy w sprzedaży pozostało tylko kilka sztuk.

Producent

Oris

Nazwa modelu

Robert Kubica Limited Edition

Ref.

01 735 7740 4184 RS

Mechanizm

z automatycznym naciągiem

Symbol mechanizmu

Calibre 735

Rezerwa chodu (h)

38

Tarcza

czarna

Koperta

stal

Średnica (mm)

42

Wodoszczelność

100m

Pasek

gumowy

Limitacja

250


Tekst: Piotr Zaleski / SA        zdjęcia: Oris

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze