facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Wywiady i relacje » Świat Aut prowadzi warsztaty dziennikarskie z młodzieżą z klasy samochodowej ZSMiO nr 5 w Łomży.

Świat Aut prowadzi warsztaty dziennikarskie z młodzieżą z klasy samochodowej ZSMiO nr 5 w Łomży.

Kategoria: Wywiady i relacje|Komentarze: 0|Data: 2019-03-28 20:32:34

Od września 2018 nasz serwis prowadzi projekt edukacyjny warsztatów dziennikarskich "I Ty możesz być jak Ben Collins" skierowany do uczniów technikum z ZSMiO nr 5 w Łomży. W ramach projektu uczniowie jednej z klas samochodowych mają okazję zagłębić się w temat blogosfery i dziennikarstwa motoryzacyjnego, poznając jego tajniki od środka. Nie brakuje pokazywania uczniom ciekawych aut, które recenzujemy, nauki redagowania tekstu i innych urozmaicających szkolną rzeczywistość zajęć.

 

Renault ZOE i Megane RS 

Wśród zaprezentowanych naszym szkolnym podopiecznym aut zalazły się pojazdy elektryczne (Renault Zoe), hybrydowe (Lexus RX-L 450h), a także mocne auta benzynowe takie jak ogniste Renault Megane RS. Była też unikalna okazja do zetknięcia się z prawdziwym segmentem luksusowego Grant Turismo, gdy pod szkołą pojawił się wart ponad 630 tysięcy złotych Lexus LC 500 z 477 konnym, 5 litrowym silnikiem V8. To oczywiście nie koniec, wiosna przyniesie kolejne ciekawe auta do zobaczenia.

 

Lexus LC 500 5.0 V8 -auto w sam raz do szkoły

Prócz obcowania z samochodami uczniowie doskonalą umiejętności polonistyczne: wspólnie z Panią Edytą Dziekońską -szkolnym opiekunem projektu- uczestnicy projektu ćwiczą redagowanie tekstów, pracę ze źródłami i newsletterami. Pierwsze efekty zostały już opublikowane. A to nie wszystko: przed nami jeszcze kurs fotografii i warsztaty praktyczne. Aktualnie natomiast, niektórzy z uczestników projektu przebywają na targach w Poznaniu, które niebawem zrecenzują.
 
Dociekliwy wzrok uczniów i motor Megane RS
 
Zapewne nie trzeba dodawać, że projekt spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem Jest więc wielce prawdopodobne, że jest to jego pierwsza, ale nie ostatnia edycja. 
 
Na koniec pragniemy podziękować markom współpracującym z portalem Świat Aut, w szczególności Renault Polska i Lexus Polska, których auta wykorzystaliśmy w I semestrze. 
 

Tekst: Marcin Dziekoński / SA       zdjęcia: redakcja

 
 
 

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze