facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Aktualności » Wiadomości » Renault Captur w nowej odsłonie

Renault Captur w nowej odsłonie

Kategoria: Wiadomości|Komentarze: 0|Data: 2013-01-10 11:51:45

Renault zaprezentowało koncept Captur już w 2011 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Wówczas samochód był trzydrzwiowym SUV-em, który z biegiem lat przekształcił się w subkompaktowy model typu crossover.

Najnowsze wcielenie konceptu zostanie pokazane w marcu tego roku również w Genewie. Samochód został stworzony jako bezpośredni konkurent takich modeli, jak Peugeot 2008 czy Opel Mokka. Podstawą konstrukcji auta jest opracowana przez koncern Renault-Nissan płyta podłogowa segment B, którą wykorzystują Renault Clio oraz Nissan Juke.


W gamie jednostek napędowych oferowanych w wersji produkcyjnej prawdopodobnie znajdą się silniki wysokoprężne i benzynowe, które obecnie napędzają Renault Clio najnowszej generacji.

Pierwsze Renault Captur (2011) zostało wyposażone w koncepcyjny silnik wysokoprężny Energy dCi 160 twin-turbo o mocy 160 KM i maksymalnym momencie obrotowym 380 Nm. W koncepcie zaprezentowano wiele nowatorskich rozwiązań, jak na przykład tzw. visio-system, czyli rozwiązanie obejmujące kamerę czołową umieszczoną u góry przedniej szyby oraz system wspomagania prowadzenia.


www.swiataut.net/mototarget                   zdjęcie: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze