facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Aktualności » Wiadomości » Rusza produkcja McLarena P1

Rusza produkcja McLarena P1

Kategoria: Wiadomości|Komentarze: 0|Data: 2013-10-06 10:36:38

Podczas prezentacji McLarena P1 zorganizowanej w Holandii, jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, iż model ten wszedł już do produkcji.

Brytyjska firma nie opublikowała jednak żadnej oficjalnej informacji na ten temat, zasłaniając się „dobrem klientów” i ochroną ich prywatności.


W sumie powstanie 375 sztuk tego modelu. Każda będzie kosztowała około miliona euro.


P1 został wyposażony w hybrydowy układ napędowy, obejmujący umieszczony centralnie silnik V8 twin-turbo o pojemności 3,8 litra oraz silnik elektryczny. Łączna moc zestawu to 916 KM, natomiast moment obrotowy osiąga maksymalną wartość 900 Nm. Kierowcę wspomaga również siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna przekazująca napęd na tylne koła. Samochód będzie mógł pracować w trybie w pełni elektrycznym, który pozwala na przejechanie do 20 kilometrów ze średnią prędkością 50 km/h.


Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje poniżej 3 sekund, sprint od 0 do 200 km/h trwa 7 sekund, a prędkość 300 km/h jest osiągana po zaledwie 17 sekundach. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 350 km/h.


www.swiataut.net/mototarget.pl                 zdjęcia: McLaren

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze