facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Alfa Romeo » Alfa Romeo otwiera zamówienia na Stelvio Quadrifoglio.

Alfa Romeo otwiera zamówienia na Stelvio Quadrifoglio.

Kategoria: Alfa Romeo|Komentarze: 0|Data: 2017-11-08 11:00:44

Ruszyły zamówienia na Stelvio w wersji Quadrifoglio, pierwsze „Quadrifoglio", które jest również SUV-em. Nowy model Alfy Romeo, który stał się nowym punktem odniesienia dla segmentu kompaktowych SUV-ów kategorii premium kosztuje 402.800 złotych brutto.


 

Porywający swoim designem, osiągami i technologią, Stelvio Quadrifoglio jest najszybszym SUV-em, co udowodnił na legendarnym torze Nürburgring, gdzie ustanowił nowy rekord w kategorii nadwozia SUV: 7 minut, 51 sekund i 7 dziesiątych sekundy.

Stelvio Quadrifoglio jest wyposażony w benzynowy silnik z podwójną turbiną BiTurbo 2.9 V6 - wykonany w całości z aluminium i inspirowany technologią i możliwościami technicznymi Ferrari - który rozwija maksymalną moc 510 KM przy 6500 obr./min. i zapewnia maksymalny moment obrotowy 600 Nm między 2500 a 5000 obr./min. Ponadto, zestawiony jest z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, która ma specjalną kalibrację, umożliwiającą zmianę biegów w zaledwie 150 milisekund w trybie Race. Stelvio Quadrifoglio jest w stanie przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i osiąga maksymalną, najwyższą w tej kategorii prędkość 283 km/h.

Po raz pierwszy benzynowy silnik 2.9 V6  BiTurbo o mocy 510 KM zestawiony jest z innowacyjnym układem napędowym Q4, który pozwala zapewnić maksymalny poziom pod względem osiągów, właściwości jezdnych, przyjemności jazdy i bezpieczeństwa we wszystkich warunkach. W normalnych warunkach, układ Q4 przenosi 100% momentu obrotowego na oś tylną. Po osiągnięciu granicznej wartości przyczepności kół, system w rzeczywistym czasie przekazuje 50% momentu napędowego na oś przednią za pośrednictwem specjalnej skrzynki rozdzielczej.

Stelvio Quadrifoglio  to SUV o niezwykłych osiągach, w którym styl i design pełnią rolę nie tylko estetyczną, ale są ważnym dopełnieniem czynników takich jak: aerodynamika, prędkość, moc i prowadzenie. Świadczą o tym: pokrywa silnika ze specjalnymi wlotami powietrza do obniżenia temperatury silnika; boczne wloty powietrza umożliwiające chłodzenie intercoolera; zewnętrzne sportowe spoilery progowe i potężne łuki nadkola, w kolorze nadwozia; cztery końcówki wydechu oraz dość ostro ścięty tył - charakterystyczne rozwiązanie stylistyczne należące do tradycji Alfy Romeo. Ten sam charakter sportowej elegancji odnajdujemy we wnętrzu Stelvio Quadrifoglio, które zostało „odszyte", jak najlepszej jakości garnitur, z niesamowitą starannością i użyciem wysokiej jakości materiałów: włókna węglowego, skóry i tkaniny Alcantara.


www.swiataut.net            zdjecia: Alfa Romeo

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze