facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Lexus » Lexus prezentuje odświeżony model LC

Lexus prezentuje odświeżony model LC

Kategoria: Lexus|Komentarze: 0|Data: 2020-04-21 07:52:06

Luksusowe coupe Lexus LC na rok 2021 przeszło facelifting

Zmiany wprowadzone w modelu LC 500 na rok 2021 dodatkowo zwiększają osiągi auta. Masa nieresorowana samochodu została zmniejszona o prawie 10 kg, głównie dzięki zmianom w zawieszeniu, które objęły zastosowanie aluminiowych wahaczy, lżejszych, pustych w środku stabilizatorów o zmienionej średnicy oraz nowego materiału o wysokiej wytrzymałości w sprężynach śrubowych. Lżejszą konstrukcję otrzymały również opcjonalne, 21-calowe, kute felgi aluminiowe.

Skupiono się także na nowym dostrojeniu zawieszenia w celu uzyskania płynniejszego i bardziej miękkiego skoku, aby kierowca miał lepsze wyczucie drogi. Aby uzyskać lepszą kontrolę nad pojazdem w zakresie średnich i wysokich prędkości, system kontroli stabilizacji pojazdu VSC (Vehicle Stability Control) zyskał nową funkcję aktywnego pokonywania zakrętów (ACA). Pomaga ona kontrolować samochód w zakrętach, zapewniając hamowanie kół po wewnętrznej łuku podczas dynamicznej jazdy, gdy przy większych przeciążeniach występuje zjawisko bocznego przyspieszenia pojazdu.

Lexus wprowadził zmiany w działaniu 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift w celu usprawnienia codziennej jazdy przy otwarciu przepustnicy w zakresie 50–70%. Przekładnia pozwala zwiększyć obroty w tym zakresie, aby wzmocnić poczucie przyspieszenia przed zmianą biegu. W LC 500h zaktualizowano tryb redukcji biegów napędu hybrydowego Multi Stage Hybrid System. Będzie on teraz częściej korzystał z drugiego biegu zamiast trzeciego, aby zapewnić płynniejszą pracę i lepsze przyspieszenie przy wychodzeniu z ostrych zakrętów.

Już w chwili uruchomienia silnika V8, model LC 500 sygnalizuje swój potencjał za sprawą charakterystycznego brzmienia, generowanego przez zmienny, aktywny układ wydechowy (Active Exhaust System). Silnik ma moc wyjściową 464 KM (351 kW) i może rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4,7 sekundy.

5,0-litrowy silnik połączono z 10-biegową, automatyczną skrzynią biegów Direct Shift, której praca została zoptymalizowana pod kątem zapewnienia jeszcze mocniejszej więzi pomiędzy kierowcą i samochodem.

W LC 500h zamontowano pracujący w cyklu Atkinsona 3,5-litrowy silnik V6 wykorzystujący bezpośredni wtrysk paliwa D-4S. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 359 KM (264 kW). W układzie Multi Stage Hybrid System moc silnika V6 i jednostki elektrycznej można wzmocnić dzięki czterobiegowej automatycznej skrzyni, która umożliwia generowanie więcej mocy podczas przyspieszania.

Funkcje multimedialne modelu LC są kontrolowane za pomocą 10,3-calowego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości z funkcją podziału ekranu, która umożliwia jednoczesną obsługę różnych funkcji, w tym sterowników systemu audio i klimatyzacji.

W roku modelowym 2021 wszystkie egzemplarze LC są standardowo wyposażone w Apple CarPlay® i Android Auto®, umożliwiając łatwą bezprzewodową integrację smartfona i dostęp do popularnych aplikacji nawigacji, rozrywki i przesyłania wiadomości. W systemie Android Auto można korzystać z Asystenta Google, a informacje dostosowane do swoich potrzeb można uzyskiwać na podstawie kalendarza użytkownika, historii aktywności oraz ustalonych preferencji.

Apple CarPlay umożliwia klientom dostęp za pośrednictwem wyświetlacza multimedialnego pojazdu do znanego im interfejsu z ich iPhone'a®. Z iPhone'm można podłączyć się w celu uzyskania wskazówek dotyczących podróży, wykonywania połączeń, wysyłania i odbierania wiadomości za pośrednictwem Siri® oraz uzyskiwania dostępu do aplikacji, takich jak Spotify, Audible i podcastów Apple.

Wszystkie wersje LC 500 i LC 500h są standardowo wyposażone w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+. Obejmuje on system ochrony przedzderzeniowej z wykrywaniem pieszych, aktywny tempomat, działający w pełnym zakresie prędkości, asystenta utrzymania pasa ruchu, asystenta rozpoznawania znaków drogowych i automatyczne światła drogowe. Kolejne zabezpieczenia przed ryzykiem kolizji obejmują monitorowanie martwego pola i ostrzeganie o ruchu poprzecznym za pojazdem podczas cofania.


www.swiataut.net           zdjęcia: Lexus

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze