facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Prapremera nowego Renault Captur w Warszawie

Prapremera nowego Renault Captur w Warszawie

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2019-09-24 11:24:37

Renault Polska zorganizowało wieczór galowy marki pod hasłem GENERATION EASY. Goście, pracownicy, współpracownicy, koncesjonerzy, przedstawiciele mediów oraz ambasadorzy i przyjaciele marki mieli okazję zobaczyć najnowsze modele podczas wyjątkowej prezentacji. Jednym z gości honorowych był Ambasador Francji w Polsce.

Główną gwiazdą wieczoru było bez wątpienia nowe Renault Captur, które pojawiło się w Warszawie zaledwie kilka dni po światowej premierze na salonie we Frankfurcie.

Wrześniowy wieczór był dorocznym świętem marki Renault w Polsce, ale przede wszystkim wieczorem wielkich premier. Na scenie pojawiło się nowe Renault Clio, nowe Renault Megane R.S. Trophy-R (rekordzista toru Nürburgring z czasem 07’40’’100) i nowe Renault Captur, które przyjechało do Warszawy zaraz po premierze na salonie we Frankfurcie. W foyer hotelu można było podziwiać nowe Renault ZOE, a przed hotelem gości witała gama nowych samochodów dostawczych Renault: Master i Trafic.

Pokazane po raz pierwszy we Frankfurcie nowe Renault Captur jest prekursorem na rynku miejskich SUV-ów. Sprzedano już 1,5 miliona sztuk tego modelu w ponad 90 krajach. Model ten szybko stał się bestsellerem w swojej klasie zarówno we Francji, jak i w innych krajach europejskich.

Nowy Captur to przede wszystkim nowoczesna sylwetka samochodu, atletyczne i dynamiczne kształty oraz wnętrze oferujące wiele możliwości aranżacji i jeszcze bardziej przestronne od poprzednika. Nowe Renault Captur przeszło prawdziwą rewolucję, która wyniosła ten model na zupełnie nowy poziom technologiczny i jakościowy. Parametry użytkowe są godne modeli z wyższego segmentu. Druga generacja, zbudowana na najnowszej modułowej platformie

Aliansu, doskonale wpisuje się w potrzeby mobilności jutra i proponuje najlepsze technologie multimedialne i mobilne - EASY CONNECT, z ofertą mobilnych usług i najnowszym systemem multimedialnym Renault EASY LINK; EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie (drugi poziom jazdy autonomicznej według SAE); elektryfikacji z napędem hybrydowym E-TECH Plug-in. W 2020 roku Captur będzie pierwszym modelem z napędem hybrydowym plug-in w tej kategorii.

To już piąta generacja ikony Renault. Nowe Clio kontynuuje tradycję samochodu idącego z duchem czasu oraz całkowicie bezpiecznego – auto otrzymało pięć gwiazdek w teście EuroNCAP. Najnowszą wersję tego najchętniej kupowanego modelu Renault cechuje dynamiczny charakter, doskonałe trzymanie się drogi oraz zastosowanie nowoczesnych technologii. Nowe Renault Clio zyskało bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia i zupełnie nowe wnętrze, a także najbardziej rozbudowaną ofertę systemów wspomagania prowadzenia w tym segmencie. Wśród wprowadzonych rozwiązań znajdują się m.in. kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, jak również unikatowy w segmencie uniwersalnych samochodów miejskich system EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie. Jest to system jazdy autonomicznej poziomu drugiego, po raz pierwszy oferowany w samochodach Renault.

Pokazane nowe Renault ZOE pojawia się w tym roku na naszym rynku z mocniejszym silnikiem i większym zasięgiem. Siedem lat od debiutu tego najlepiej sprzedającego się miejskiego samochodu elektrycznego na rynku europejskim Renault ZOE prezentuje się w nowej odsłonie.

Nowe ZOE korzysta z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które wpływają na komfort użytkownika i dostarczają niezwykłych doznań z jazdy. Nowe ZOE zostało wyposażone w akumulator trakcyjny Z.E. 50, który zwiększa zasięg samochodu do 390 km zgodnie z protokołem WLTP. Samochód jest też teraz przystosowany do szybkiego ładowania ze źródeł prądu stałego, co uzupełnia dotychczasowe możliwości ładowania z domowych i publicznych terminali prądu zmiennego.


www.swiataut.net      zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze