facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Renault Talisman - atak na segment D

Renault Talisman - atak na segment D

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2015-07-07 14:27:34

Renault wprowadza do sprzedaży luksusowy model Talisman, który podejmie walkę z uznanymi graczami z segmentu D, jak na przykład VW Passatem, Skodą Superb czy Fordem Mondeo.

Projektanci francuskiej firmy zdecydowali się na trójbryłowe nadwozie z wyraźnie zaznaczonym bagażnikiem. Nadwozie o długości 4,85 m i szerokości 1,87 m zapewnia dużą ilość miejsca i prestiżowy wygląd. Efektem pracy zespołów konstrukcyjnych jest też stosunkowo niewielka wysokość nadwozia (1,46 m) i niewielki prześwit oraz długi rozstaw osi (2,81 m). Duże, koła (których średnica może wynosić nawet 19 cali) niemal w całości wypełniają mocno zarysowane nadkola.

Podobnie, jak w przypadku stylistyki nadwozia, styliści Renault zaproponowali nową interpretację klasycznych kanonów składającą się na ciepłe, minimalistyczne wnętrze o doskonałym wykończeniu. Elementy kokpitu, z którymi użytkownik auta ma bezpośredni kontakt zostały pokryte miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem, zaś nieco dalsze części utrzymane są w chłodniejszej stylistyce kolorów i materiałów.

Już w podstawowym poziomie wyposażenia Talisman ma radioodtwarzacz z wyświetlaczem 4,2 cala. Radioodtwarzacz ten obejmuje funkcję radia zapewniającą czysty, pozbawiony zakłóceń odbiór i dźwięk w jakości cyfrowej. Co ciekawe, w drugim poziomie standardem jest multimedialny tablet R-Link 2 z poziomo ustawionym 7-calowym ekranem oraz funkcją dostępu do usług on-line. W przypadku najwyższego poziomu wyposażenia, oferta R-Link 2 obejmuje pionowo umieszczony ekran o przekątnej 8,7 cala oraz system nagłośnienia BOSE Surround.

W gamie dostępne będą dwa silniki benzynowe Energy TCe150 oraz Energy TCe 200, które zostaną połączone z 7-biegową, automatyczną dwusprzęgłową skrzynią EDC. Wśród diesli znajdą się odmiany Energy dCi 110, Energy dCi 130 oraz Energy dCi 160. Wersje dCi 110 i dCi 113 będą standardowo współpracowały z sześciobiegową skrzynią manualną i opcjonalnie z przekładnią EDC, podczas gdy najmocniejszy wariant dCi 160 otrzyma do pary „automat”.

Ponadto, Renault Talisman zaoferuje nabywcy bagażnik o pojemności 608 dm3 oraz system czterech kół skrętnych 4Control z układem Electronic Damper Control.

Nowy model w wersji sedan i kombi zadebiutuje na targach IAA 2015.


www.swiataut.net/mototarget.pl                   zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze