facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Talisman Grandtour: nowe, duże kombi Renault

Talisman Grandtour: nowe, duże kombi Renault

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2015-08-27 09:17:27

Po prezentacji na początku lipca tego roku Talismana w wersji sedan, Renault przedstawia obecnie jego wersję kombi – Talismana Grandtour. Renault Talisman Grandtour posiada wszystkie zalety sedana, uzupełnione o dynamiczną stylistykę i praktyczne rozwiązania wersji kombi.

Charakteryzujący się identycznymi wymiarami co sedan (4,86 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości oraz rozstaw osi 2,81 m), Talisman Grandtour posiada również te same dynamiczne proporcje, smukłą sylwetkę i wysoki dolny pas nadwozia. Relingi dachowe z polerowanego aluminium podkreślają linię dachu przedłużoną dodatkowo długim spojlerem. Kształt tylnych słupków i chromowane obramowanie bocznych szyb wzmacniają wrażenie wysmukłości i finezji linii. Kąt pochylenia tylnej szyby daje efekt dynamiki, a jednocześnie pozwala zwiększyć pojemność bagażnika.

Dostęp do bagażnika jest wyjątkowo łatwy dzięki progowi umieszczonemu na wysokości 571 mm i dużej szerokości otworu bagażnika, wynoszącej 1 074 mm. Podobnie jak w sedanie klapa może być wyposażona w siłowniki zapewniające bezdotykowe otwieranie bagażnika. Tylna kanapa jest dzielona w układzie 1/3-2/3, a system Easy Break umożliwia łatwe jej złożenie od strony bagażnika dzięki dwóm dźwigniom.

System elektrycznego i bezdotykowego otwierania klapy można aktywować przesunięciem stopy pod tylnym zderzakiem. Niewymagający użycia rąk system bardzo ułatwia załadunek. Talisman Grandtour posiada pojemność załadunku 572 dm3 (wg normy VDA) do przesłony bagażnika.

Renault Talisman Grandtour jest wyposażone w multimedialny tablet Renault R-Link 2 z dostępem do usług on-line, dostępny w wersji z ekranem 7” (umieszczonym poziomo) lub ekranem 8,7” (umieszczonym pionowo). Poza klasycznymi funkcjami, takimi jak nawigacja, system audio i klimatyzacja, system R-Link 2 pozwala na obsługę systemów wspomagających  prowadzenie. Uzupełnieniem ekranu dotykowego są przyciski skrótów, pokrętło na środkowej

Talisman Grandtour może być wyposażony w system nagłośnienia BOSE® Surround specjalnie dostosowany do specyfiki wnętrza tego modelu, obejmujący dwanaście wysokiej klasy głośników oraz subwoofer.

Renault Talisman Grandtour będzie korzystało z tych samych silników co wersja sedan. 

Oferta obejmuje dwa silniki benzynowe:

  • Energy TCe150 i Energy TCe 200 wyposażone w 7-przełożeniową automatyczną skrzynię biegów EDC z podwójnym sprzęgłem

i trzy silniki wysokoprężne:

  • Energy dCi 110 w połączeniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub z 6-przełożeniową automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC (wersja ze skrzynią EDC niedostępna w Polsce)
  • Energy dCi 130 w połączeniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub z 6-przełożeniową skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem
  • Energy dCi 160 z podwójną turbosprężarką, dostępny wyłącznie z 6-przełożeniową skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem.

W gamie Renault TALISMAN GRANDTOUR znajdą się cztery poziomy wyposażenia, w tym wersja Initiale Paris. Nowy model zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie 2015 i pojawi się w sprzedaży w Polsce wiosną 2016 roku.


www.swiataut.net            zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze