facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Nowe Renault Mégane już wkrótce na polskim rynku

Nowe Renault Mégane już wkrótce na polskim rynku

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2016-01-19 20:07:08

Debiutujący na rynku polskim zupełnie Nowy Mégane będzie dostępnyw cenie już od 59 900 zł. W polskich salonach Nowe Renault Mégane pojawi się na początku marca br.

Wersja Life Nowego Renault Mégane będzie oferowana w cenie 59 900 zł. Będzie ona wyposażona w silnik benzynowy 1.6 16V o mocy 114 KM, z 5-biegową skrzynią manualną. Wyposażenie seryjne tej wersji zawiera m.in.:

-       klimatyzację manualną

-       radioodtwarzacz z Bluetooth® oraz USB/jack

-       ABS + system wspomagania nagłego hamowania (AFU)

-       system dynamicznej kontroli toru jazdy (ESC)

-       system wspomagania przy ruszaniu pod górę (HSA)

-       system kontroli ciśnienia w oponach

-       6 poduszek powietrznych

-       regulator-ogranicznik prędkości

-       centralny zamek drzwi

-       lusterka boczne elektrycznie sterowane, składane ręcznie i podgrzewane

-       szyby przednie elektrycznie podnoszone

-       kierownicę z regulacją wysokości i głębokości

-       fotel kierowcy z regulacją wysokości

-       tylną kanapę w układzie 1/3-2/3

-       światła do jazdy dziennej LED (6 LED)

-       tylne światła LED 3D «Edge Light» (włączone na stałe)

-       stalowe obręcze kół 16“


Nowe Renault Mégane, podobnie jak wprowadzone niedawno na rynek polski Nowy Espace, Kadjar i Talisman, wyposażony będzie w zależności od wersji w zaawansowane systemy wspomagania prowadzenia (ADAS), w tym m.in.: system kontroli pasa ruchu (Lane Departure Warning) zapobiegający niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu; adaptacyjne światła drogowe (Automatic High/Low Beam) zapewniające optymalne oświetlenie drogi bez oślepiania innych kierowców; aktywny regulator prędkości (Adaptive Cruise Control), który utrzymuje zaprogramowaną prędkość jazdy po autostradzie, z zachowaniem bezpiecznych odległości od innych pojazdów; inteligentny system automatycznego parkowania (Easy Park Assist) ułatwiający manewry parkowania praktycznie bez użycia rąk; system kontroli martwego pola w lusterkach (Blind Spot Warning), umożliwiający w pełni bezpieczne wykonywanie manewrów wyprzedzania, a także unikalny w segmencie – kolorowy wyświetlacz przezierny Head-Up, który poprawia bezpieczeństwo i komfort kierowcy dzięki bardzo dobrej czytelności, jak również ułatwia korzystanie z systemów wspomagających prowadzenie (ADAS). Dzięki tej technologii, przejętej z lotnictwa, kierowca może w pełni bezpiecznie, bez odrywania wzroku od drogi, odczytać użyteczne informacje:aktualną prędkość, informacje z systemu nawigacji i systemów wspomagających prowadzenie.


Nowe Renault Mégane oferuje nową koncepcję wnętrza, w kształcie litery „L”, wzorowaną na kokpicie samolotu. Wyróżnia się zaawansowanymi technologicznie elementami wyposażenia typowymi dla wyższych segmentów, w tym wyjątkowo intuicyjnym systemem multimedialnym R-LINK 2,będącym bez wątpienia najlepszym interfejsem pokładowego systemu multimedialnego w tym przedziale cenowym. R-LINK 2 stanowi prawdziwe centrum kontroli autem, z pojemnościowym ekranem dostępnym w dwóch formatach: poziomym o przekątnej 7’’ i pionowym o przekątnej 8,7”. Kierowca ma również możliwość personalizacji swojego stylu jazdy dzięki technologii MULTI-SENSE.


Ponadto jako pierwszy model w tym segmencie Nowe Renault Mégane GT oferuje system czterech kół skrętnych 4CONTROL. W połączeniu z układem jezdnym opracowanym przez inżynierów z Renault Sport, Nowe Renault Mégane GT gwarantuje dynamiczną, sportową jazdę i precyzyjne pokonywanie zakrętów.

Nowe Renault Mégane i jego sportowa wersja GT pojawią się w polskich salonach w marcu br.


www.swiataut.net             zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze