facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Dwie premiery Renault na targach w Genewie

Dwie premiery Renault na targach w Genewie

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2016-02-24 13:23:00

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2016 r. Renault przedstawi Nowe Megane Grandtour w wersji GT. Najnowsze kombi z rodziny Nowego Megane to elegancki i rasowy design, a także intuicyjna modularność, łatwa konfiguracja bagażnika oraz rzadko spotykana w tym segmencie samochodów pojemność przestrzeni ładunkowej.

Design Nowego Megane Grandtour to połączenie dynamiki i elegancji – wyraziste kontury, chromowane obwódki bocznych szyb i słupka C nadwozia. Linię dachu podkreślają poprzeczki z aluminium anodowanego o matowym wykończeniu (w wersji GT kolor Dark Metal). Dzięki niskiemu zawieszeniu i szerokiemu rozstawowi kół Nowe Megane Grandtour dobrze trzyma się drogi. Model wyróżnia przednia sygnatura świetlna w kształcie litery C.

Nowe Megane Grandtour GT nawiązuje do marki Renault Sport – konstrukcja przedniego zderzaka podkreśla jego sportowy charakter. Samochód zdobią kratki osłony chłodnicy w formie plastra miodu, a poszerzony niski centralny wlot powietrza otaczają dwa boczne wloty. Nowe Megane Grandtour GT zostało wyposażone w chromowaną rurę układu wydechowego oraz profilowany dyfuzor, które podkreślają dynamikę pojazdu.

To również pierwsze kombi w segmencie C, które korzysta z technologii 4CONTROL. Opracowany specjalnie dla Nowego Megane Grandtour system 4CONTROL zapewnia dynamikę i precyzję prowadzenia na krętych drogach oraz prawdziwą przyjemność z jazdy. 4CONTROL gwarantuje także niezwykłą dla kombi zwrotność podczas manewrów w mieście.

1 marca 2016 roku, na targach motoryzacyjnych w Genewie, Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Grupy Renault oraz Laurens van den Acker, dyrektor ds. projektów przemysłowych, zaprezentują Nowe Renault SCENIC.

Przed czwartą generacją tego modelu stoi ważne wyzwanie – nowa interpretacja kompaktowego minivana. I tak, po raz pierwszy w historii modelu SCENIC specjalna przednia szyba (podobnie jak w Nowym Renault Espace) zapewni panoramiczny widok i wpłynie na jeszcze lepszą widoczność. Liczne elementy stylistyczne dodają dynamiki proporcjom nowego Renault SCENIC. W porównaniu z modelem SCENIC 3 prześwit został zwiększony, zwis tylny zmniejszono, a zarówno przednie jak i tylne koła mają szerszy rozstaw.

Dynamikę pojazdu podkreśla również stylizacja sylwetki. Nowe Renault SCENIC wyróżnia się także sygnaturą świetlną z reflektorami w kształcie litery C. W bogatszych wersjach są one wyposażone w technologię LED Pure Vision.


www.swiataut.net         zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze