facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Škoda » Skoda rozpoczyna kampanię modelu Kodiaq

Skoda rozpoczyna kampanię modelu Kodiaq

Kategoria: Škoda|Komentarze: 0|Data: 2016-07-13 08:57:21

ŠKODA rozpoczyna nową, zakrojoną na szeroką skalę kampanię modelu Kodiaq. Mierzący 4,7 metra długości SUV jest wyjątkowo wszechstronny: wyróżnia się największym bagażnikiem w klasie i obecnością trzeciego rzędu siedzeń.

Kodiaq uosabia wszystkie mocne punkty nowej odsłony marki: ekspresywny design, ponadprzeciętną funkcjonalność i przydatne rozwiązania „Simply clever”. Wraz z nowym modelem, który pojawi się na rynku na początku 2017 roku, marka kładzie szczególny nacisk na synchronizację samochodu z urządzeniami mobilnymi oraz na systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Wraz z nowym modelem Kodiaq, ŠKODA debiutuje w nowym dla siebie, szczególnie szybko rozwijającym się na całym świecie segmencie – w klasie dużych SUV-ów. Tą kampanią czeska marka chce dotrzeć do nowych grup odbiorców, zwiększyć swój udział rynkowy i dalej wzmacniać swoją pozycję na rynku międzynarodowym.

Gdy ŠKODA Kodiaq zadebiutuje na rynku na początku 2017 roku, będzie dostępna z pięcioma wariantami silnikowymi: dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. Najmocniejszy wariant benzynowy (2.0 TSI o mocy 180 KM) zapewnia dynamiczne właściwości jezdne w połączeniu z wydajnością silnika o małej pojemności dzięki nowoopracowanemu procesowi spalania mieszanki. Wysoka zawartość wysokowytrzymałej stali w konstrukcji nadwozia czyni nowego SUV-a ŠKODY niespotykanie lekkim, co przekłada się także na obniżanie zużycia paliwa.

Producent oferuje szeroki wybór konfiguracji układu przeniesienia napędu: ręczne i automatyczne skrzynie biegów oraz napęd na dwa lub cztery koła. Duży SUV z Czech poradzi sobie ze wszystkimi nawierzchniami w stateczny i komfortowy, a jednocześnie dynamiczny i zręczny sposób.     

Doskonałe doświadczenia z jazdy potęguje wybór trybu jazdy Driving Mode Select i nowy Dynamic Chassis Control (DCC). Dzięki nim sposób pracy układu kierowniczego, przepustnicy, automatycznej skrzyni biegów DSG i zawieszenia może być regulowany na wiele sposobów.

ŠKODA Kodiaq czuje się równie dobrze w wymagających warunkach terenowych. Po zjechaniu z drogi kierowcę wspiera wykorzystujący układ napędu na cztery koła tryb jazdy off-road. Za wciśnięciem jednego przycisku wszystkie potrzebne systemy – zarządzania silnikiem, wspomagania prowadzenia, elektronicznej kontroli jak ABS i ESC, a także zawieszenia (jeśli samochód wyposażony jest w DCC) - automatycznie dopasowują się do terenowych warunków.


www.swiataut.net/mototarget.pl       zdjęcia: Skoda

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze