facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Toyota » Toyota Yaris ulubionym samochodem Polaków

Toyota Yaris ulubionym samochodem Polaków

Kategoria: Toyota|Komentarze: 0|Data: 2018-02-19 09:31:58

W styczniu tego roku Toyota Yaris była najchętniej wybieranym modelem przez klientów indywidualnych w Polsce.

Jak podaje Instytut SAMAR za Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców (CEPiK), w ciągu miesiąca zarejestrowano 992 egzemplarze miejskiej Toyoty.

Styczniowy sukces modelu to kontynuacja trendu z 2017 roku, kiedy to Yaris zajął pierwsze miejsce wśród nabywców indywidualnych z wynikiem 6088 rejestracji. Bardzo dobry wynik jedynego w Polsce miejskiego modelu dostępnego z trzema rodzajami napędu przyczynił się do dominacji Toyoty w tej części rynku. Samochody marki wybrało w ciągu roku 18 889 osób prywatnych, najwięcej ze wszystkich marek obecnych w Polsce i o 21% więcej niż rok wcześniej.

Łącznie w styczniu tego roku Toyotę Yaris zarejestrowano 1 699 razy, co daje temu modelowi trzecie miejsce w kraju. Toyota zajęła w pierwszym miesiącu roku drugą pozycję z wynikiem 5 449 rejestracji.

W segmencie A najchętniej wybieranym w styczniu modelem było AYGO, zarówno w grupie klientów prywatnych (385 rejestracji), jak i łącznie (480 rejestracji). Najmniejsza Toyota kontynuuje dobrą passę z ubiegłego roku, kiedy to również dominowała w swoim segmencie wśród nabywców indywidualnych oraz pod względem całkowitej liczby rejestracji.


www.swiataut.net          zdjęcie: Totota

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze