facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Arrinera » Tournee Arrinery w Polsce

Tournee Arrinery w Polsce

Kategoria: Arrinera|Komentarze: 0|Data: 2016-08-12 11:00:02

Błękitny prototyp samochodu Arrinera Hussarya GT, ten sam, który jako pierwszy polski samochód pokonał wielokrotnie trasę wyścigu górskiego na Festiwalu Prędkości w Goodwood, odwiedził Polskę, trafiając do kilku pięknych miast na sesje fotograficzne. Ten samochód wyścigowy zbudowany na przestrzennej ramie rurowej, z poszyciem z włókna węglowego, silnikiem V8 i sekwencyjną skrzynią biegów Hewland, znakomicie prezentował się w różnych punktach Szczecina, Wrocławia i Warszawy. 

W Szczecinie Hussarya GT odwiedziła pokryte kostką tarasy Wałów Chrobrego, powstałych jako Tarasy Hakena. Ich zakręty i monumentalne budynki na szczycie zbocza górującego nad Odrą podkreśliły niezwykłość tej fotograficznej lokalizacji. Później samochód znalazł się na Jasnych Błoniach, wśród najliczniejszych w Polsce platanów, a jego dopracowane aerodynamicznie nadwozie w niespodziewany sposób harmonizowało ze światłocieniami w słoneczny dzień. W Szczecinie nasz samochód pojawił się jeszcze przed Muzeum Techniki i Komunikacji, przed Filharmonią imienia Mieczysława Karłowicza, która w 2015 zdobyła tytuł najpiękniejszego budynku Europy, a także w głębi szczecińskiego portu oraz na bulwarze naprzeciw Starego Miasta. 

We Wrocławiu Arrinera wzbudziła ogromne zainteresowanie na Rynku, gdy znalazła się przed słynnym ratuszem, którego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Dosłownie tysiące Polaków i cudzoziemców tłoczyły się wokół samochodu, usiłując sfotografować błękitny wóz wyścigowy w Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Na koniec trasy, w Warszawie, sesja fotograficzna o świcie na Placu Piłsudskiego podkreśliła dziedzictwo historyczne, do którego odwołujemy się w naszych opisach samochodu. Plac, na którym kiedyś odbywały się doroczne defilady z okazji urodzin Naczelnika, pusty o wschodzie słońca, stanowił wymarzone tło dla Hussaryi GT, oznaczonej przedwojennymi lotniczymi szachownicami oraz znakami przynależności państwowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.


www.swiataut.net          zdjęcia: Arrinera

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze