facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Dacia » Dacia na Salonie Samochodowym w Paryżu

Dacia na Salonie Samochodowym w Paryżu

Kategoria: Dacia|Komentarze: 0|Data: 2018-10-02 11:24:01

W Paryżu Dacia zaprezentuje nowe innowacyjne silniki oraz rozbudowany system nawigacyjny.

Duster otrzyma nowe silniki 1.3 TCe 130 FAP i 150 FAP. Nowy lżejszy blok silnika wykonanego z aluminium będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, m.in. „Bore Spray Coating”. Technologia ta umożliwia optymalizację wymiany ciepła dzięki specjalnej powłoce cylindra i zapewnia lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy.

Nowa generacja silników benzynowych, które gwarantują większą przyjemność z jazdy Dusterem dostępna będzie w dwóch wersjach:

  • o mocy 130 KM (96 kW) przy 5000 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym do 240 Nm przy 1500 obr./min, co oznacza dodatkowe 5 KM w porównaniu do poprzedniej generacji,
  • o mocy 150 KM (110 kW) przy 5250 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym do 250 Nm przy 1600 obr./min, co oznacza dodatkowe 25 KM w porównaniu do poprzedniej generacji.

Po odnowieniu oferty silników wysokoprężnych dzięki Blue dCi w wersjach 4x2 i 4x4 Dacia rozpoczyna sprzedaż nowych silników benzynowych w Dusterach z napędem 4x2 oraz od połowy 2019 roku w wersjach 4x4. Przyjmowanie zamówień rozpocznie się za kilka tygodni (w zależności od kraju).

Do końca 2018 roku Dacia wyposaży swoją gamę w nowy system nawigacji Media Nav Evolution, który jest szybszy i prostszy w obsłudze oraz wyposażony w nowe funkcje:

  • Android AutoTM i Apple CarPlayTM, które mogą być wykorzystywane do wyszukiwania najlepszych aplikacji na smartfona i zapewniają dostęp do wiadomości (dostępne w wybranych krajach)
  • szybsze reagowanie na dotyk oraz łatwiejsze przechodzenie pomiędzy ekranami, co ułatwi obsługę menu.

Cena nowej wersji Media Nav się nie zmienia.


www.swiataut.net           zdjęcia: Dacia

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze