facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Dacia » Ceny nowej Dacii Logan

Ceny nowej Dacii Logan

Kategoria: Dacia|Komentarze: 0|Data: 2013-02-11 21:06:03

Znane są już ceny nowej wersji rumuńskiego hitu: Dacii Logan. Nowa wersja auta budżetowego, którego pierwsza generacja udanie zadebiutowała nie tylko na naszym rynku, ale nawet w Europie zachodniej, już pod koniec miesiąca wjedzie do salonów. Auto jest podobne do Sandero i tak jak ono oferuje technologię Renault w niższej cenie (co ciekawe dotyczy to również cen przeglądów, które z zasady stanowią część ceny analogicznego przeglądu auta francuskiego). Przykładem zastosowania nowszej technologii Renault jest debiutujący z najnowszym Clio IV silnic benzynowy TCE 90. Test Clio z takim silnikiem niedługo z resztą Państwu zaprezentujemy. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z cenami nowej Dacii.

 

Specyfikacja wyposażeniowa przewiduje trzy tradycyjne dla Dacii wersje: Access, Ambiance i Laureate. SIlniki to -podobnie jak w Clio- 1.2 16v i TCE 90. Miłośnicy diesli również będą mieli do wyboru dwa motory: 1.5 dCi w wersji 75 i 90 KM. Od wiosny będzie też dostępne zasilanie LPG. Ceny Dacii rozpoczną się od 28.900 złotych. 

 

SILNIK                                    ACCESS               AMBIANCE          LAUREATE
1.2 16V 75                               28 900                    31 900                   36 400
1.2 16V 75 LPG                                                     35 400                   39 900
 TCe 90                                                                                               40 900
 1.5 dCi 75                                                             39 700                    44 200
  1.5 dCi 90                                                                                           46 700

 

Jak widać, auto oferuje sporo z technologii nowego clio: jest to nie tylko silnik TCE 90, ale też choćby system multimedialny MEDIA NAV. Klimatyzacje bez dopłaty przewidziano w wersji Laureate. W tej wersji można też dopłacić do wspomnianego wyżej systemu MEDIA NAV: dopłata nie jest wygórowana, wynosi bowiem 950 złotych. Szczegółowa specyfikacja powinna pojawić się niebawem na stronie importera. Wszystkie wersje oferują komplet poduszek i system ESC. Biorąc jednak pod uwagę relatywnie dobre ceny wersji Laureate, wydaje się ona najbardziej atrakcyjna: ma najwięcej dodatków z zakresu komfortu i stylizacji w standardzie, na czele z klimatyzacją, a kupując te elementy oddzielnie do wersji uboższych można minąć się z celem. Dużą zaletą samochodu jest bagażnik, którego pojemność wynosi aż 510 litrów. Wróży to Dacii spory sukces w segmencie budżetowych aut rodzinnych, w którym Dacia wydaje się najtańszą opcją. 

 


Tekst: Marcin Dziekoński / SA    Zdjęcia: Dacia

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze