facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Nissan » Światowa Premiera Nissana Note

Światowa Premiera Nissana Note

Kategoria: Nissan|Komentarze: 0|Data: 2012-07-20 14:13:02

16 lipca Nissan przedstawił nową generację modelu Note. Dotychczasowy model zdobył również w Polsce zauważalną popularność, konkurując w modnym segmencie małych vanów z pogranicza klasy B i C. Co prawda na europejską premierę tego samochodu będzie trzeba jeszcze poczekać, ale dzięki premierze światowej wiemy już mniej więcej jak nowe auto będzie wyglądać. Jak podaje Nissan, wersja europejska będzie się różnić szczegółami stylistycznymi i lepszymi właściwościami jezdnymi. Jeśli cena będzie ustalona na poziomie porównywalnym z generacją obecną, auto może poważnie zagrozić konkurencji.

Jak widać auto zachowało generalną linię poprzednika, choć widać spory postęp w projektowaniu detali. Nie ma jednak stylistycznej ekstrawagancji znanej z modelu Juke, auto jest stonowano i powinno przypaść do gustu również konserwatystom. 

 

 

Nissan Note    fot. Nissan Corp.

Podobna filozofia przyświecała stylistom projektującym środek auta, który wydaje się znacząco ciekawszy niż poprzednika. Wciąż jednak możemy mówić o wypośrodkowanym stylu. Z nowinek technicznych auto ma oferować system czterech kamer pokazujących przestrzeń dookoła samochodu (Advanced Around View Monitor - AVM). W ofercie światowej ma się znaleźć doładowany silnik benzynowy i przekładnia CVT. Produkcja prezentowanego modelu ma być zlokalizowana w fabryce Nissan Motor Kyushu.

Nissan Note    fot. Nissan Corp.

Model Europejski, który zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej dopiero w 2013 roku produkowany będzie w brytyjskiej fabryce w Sunderland. 


Tekst: Marcin Dziekoński / SA    Zdjęcia: Nissan Corp.

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze