facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych

Finaliści Car of the Year 2019

Kategoria: Kia|Komentarze: 0|Data: 2018-11-28

Do ścisłego finału plebiscytu Car of the Year 2019 zakwalifikowało się 7 samochodów. Oto finaliści ustawieni w kolejności alfabetycznej:

Nowa Kia ProCeed – pierwszy oficjalny szkic ujawniony

Kategoria: Kia|Komentarze: 0|Data: 2018-08-30

Nowa Kia ProCeed łączy nowoczesny i dynamiczny design pięciodrzwiowego nadwozia typu shooting brake z przestronnością wnętrza i funkcjonalnością klasycznego kombi.

TOP 10 mocno dyskusyjnych face liftingów

Kategoria: Kia|Komentarze: 0|Data: 2017-11-12

Dziś dotykamy tematu face liftingów. A będzie śmiesznie, bo choć większośc z nich jest udana i potrzebna, odświeżająca i ulepszająca dany model, znajdzie się w historii motoryzacji też niejeden lifting co najmniej dyskusyjny. Co przyświecało niektórym stylistom? Czy faktycznie mówili "jaki ten przód piękny, ale zastąpmy te światła 10 małymi, z twarzą pająka lepiej się sprzeda". Albo "ten szklany wlot -choć tylko nasz model ma coś takiego- zastąpimy afrykańską moskitierą, taniej będzie". Abstrakcja, czy raczej coś, co brzmi znajomo? Innym razem lifting nie zmienia praktycznie nic, a i tak auto wygląda jakby gorzej. Zdarzają się też przypadki nazywania liftingu zupełnie nową generacją. Jest w czym wybierać i pewnie też macie w głowie kilka swoich typów, zapraszamy więc do sprawdzenia, czy znalazły się one na naszej liście top 10.

Premiery Poznań Motor Show 2017

Kategoria: Kia|Komentarze: 0|Data: 2017-04-11

Poznań Motor Show to gigantyczna impreza, która ponownie przyciągnęła tłumy entuzjastów koni mechanicznych.

Używane: Kia Picanto I phII (2007-2010) 1.0 62 KM -Poszukiwany ulubieniec kobiet

Kategoria: Kia|Komentarze: 0|Data: 2017-03-27

Przed "popełnieniem" artykułu o samochodzie używanym mam w zwyczaju przeczytać o danym aucie opinie na forach, szczególnie prowadzonych przez osoby zrzeszone w fanklubach miłośników danej marki. Takie miejsca stanowią bogate źródło wiedzy o danym pojeździe, oferują rozwiązania typowych -i nie tylko- problemów, z reguły działają też prężnie towarzysko organizując regularne spoty i zloty. Choć kobiety nie są na takich forach rzadkością, zdecydowanie najliczniejszą grupą wśród forumowiczów są mężczyźni. Zapewne sądzicie, że Kia Picanto jest u nas na tyle popularna, że na pewno ma taki fanklub i forum? No to byście się zdziwili: jak pokazuje wyszukiwarka, coś takiego w polskim internecie praktycznie nie istnieje. Powody są proste. Po pierwsze Picanto jest ulubieńcem kobiet, a one rzadko mają czas na wielogodzinne klubowe dyskusje o smarach i sworzniach. Po drugie, szczerze mówiąc niewiele jest w małej Kii na poważnie do zepsucia, a jeśli już to wszystko da się zrobić tanio. W efekcie nie ma po prostu za bardzo o czym (ani komu) gadać. Niemniej, spróbujemy coś o tym sympatycznym w sumie samochodzie powiedzieć.