facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych

TEST: Hyundai i20 Classic Plus 1.2 MPI 84 KM

Kategoria: Hyundai|Komentarze: 0|Data: 2020-11-04

Obecnie rynek motoryzacyjny zdominowany jest przez downsizing i niewielkie trzycylindrowe turbodoładowane jednostki napędowe. Chcąc kupić nowe auto miejskie z segmentu B niemal jesteśmy zmuszeni do wybrania auta z trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem. Jednak jest jeszcze marka oferująca „zwykły”, prosty, czterocylindrowy silnik bez turbodoładowania - Hyundai. Silnik 1.2 MPI generujący 84 KM jest podstawową jednostką napędową nowego Hyundai’a i20. Ostatnio mieliśmy okazję przetestować nowego Hyundai’a i20 z tym silnikiem pod maską, skonfigurowanego  w rozsądnej wersji wyposażeniowej Classic Plus.

Wyprzedaże rocznika 2018

Kategoria: Hyundai|Komentarze: 0|Data: 2019-01-07

Początek roku to start wyprzedaży w salonach samochodowych. Sprawdziliśmy jakie promocje i rabaty czekają na klientów chcących kupić auto z Wyprzedaży rocznika 2018.

TOP 10 mocno dyskusyjnych face liftingów

Kategoria: Hyundai|Komentarze: 0|Data: 2017-11-12

Dziś dotykamy tematu face liftingów. A będzie śmiesznie, bo choć większośc z nich jest udana i potrzebna, odświeżająca i ulepszająca dany model, znajdzie się w historii motoryzacji też niejeden lifting co najmniej dyskusyjny. Co przyświecało niektórym stylistom? Czy faktycznie mówili "jaki ten przód piękny, ale zastąpmy te światła 10 małymi, z twarzą pająka lepiej się sprzeda". Albo "ten szklany wlot -choć tylko nasz model ma coś takiego- zastąpimy afrykańską moskitierą, taniej będzie". Abstrakcja, czy raczej coś, co brzmi znajomo? Innym razem lifting nie zmienia praktycznie nic, a i tak auto wygląda jakby gorzej. Zdarzają się też przypadki nazywania liftingu zupełnie nową generacją. Jest w czym wybierać i pewnie też macie w głowie kilka swoich typów, zapraszamy więc do sprawdzenia, czy znalazły się one na naszej liście top 10.

Wyniki najnowszych testów Euro NCAP

Kategoria: Hyundai|Komentarze: 0|Data: 2017-07-07

Organizacja Euro NCAP przetestowała poziom bezpieczeństwa siedmiu nowych aut. Pięć z nich zdobyło komplet gwiazdek, dwa musiały zadowolić się niższymi wynikami.

Hyundai Kona! Nie, spokojnie -to tylko nowa nazwa modelu

Kategoria: Hyundai|Komentarze: 0|Data: 2017-06-15

Tak, spokojnie -marka Hyundai jest w dobrej kondycji, a jej nowy model Hyundaia zapowiada się ciekawie, choć nazwa faktycznie jest na polski rynek nie do końca dopasowana. Zawsze jednak lepsza niż niż Kuna, albo Kuma. Ciekawa nazwa na pewno nieraz będzie wymagać wyjaśnienia, ale jeśli komuś się to po kilku razach znudzi (twórcom chodziło podobno o nazwę hawajskiego wybrzeża) można nakleić plakietkę z napisem "Cactus" i wszyscy pomyślą, że to Citroen po liftingu. Z przodu faktycznie styliści Hyundaia zapatrzyli się na francuskie auto tak mocno (chodzi o wąskie, dzienne światła LED umieszczone wysoko, oddzielone od pozostałych), że podobieństwa rzucają się w oczy od razu. Mocno obudowane nadkole jeszcze potęgują podobieństwo. Na szczęście grill i tył (ładniejszy, niż francuski) mają swoje własne zdanie. Nowy Hyundai wygląda generalnie bardzo przyjemnie.